Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Počuli ste už o elektrických krboch?

Jeseň už vonku prebieha v plnom prúde a hovoria o tom aj teploty, ktoré bežne klesnú aj pod 8°C. Čo by ste povedali na príjemnú atmosféru pod dekou na kresle s pohárikom dobrého vína pred teplými plameňmi krbu?

Krb je obvykle spájaný s rodinnými domami a chatami, ktoré na to majú prispôsobenú celú svoju konštrukciu. Dnes však poznáme aj alternatívu, vďaka ktorej môže stáť krb prakticky v ktorejkoľvek domácnosti. Jedná sa o elektrické krby, ktoré stačí dať do zásuvky a o atmosféru máte postarané.

Elektrické krby nepotrebujú žiaden komín. Celý trik spočíva vo vstavanom výhrevnom telese a obrazovke o vysokom rozlíšení, na ktorej beží video s plameňmi. Tento tip krbov je známy aj minimálnou údržbou a vďaka tvorbe tepla pomocou elektriny sa jedná o veľmi úsporné a ekologické riešenie.

Cena takéhoto krbu sa odvíja od jeho vybavenia. Vyššie kategórie umožňujú aj zmeny plameňov na obrazovke, aby tvoril atmosféru zakaždým iný oheň. Krb je možné používať bez problémov po celý rok a mnohé modely umožňujú ovládanie aj na diaľku pomocou smartfónu. Vďaka tomuto riešeniu môže stáť krb aj v už hotovom a zariadenom dome alebo v ktoromkoľvek byte.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.