Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ako vybrať parfém? Nie je to zložité!

Prinášame vám jednoduchý návod, ako vybrať parfém!

Vyberáte vôňu pre seba alebo ako darček a neviete sa „vysomáriť“ z rozsiahlej ponuky? Popíšeme vám niekoľko vlastností vôní, ktoré vám uľahčia výber.

Najskôr tu máme typ vône. Parfumy obsahujú najväčšie množstvo vonných zložiek (15-40%). Parfumované vody alebo Eau de Parfum (EdT), majú vo svojom obsahu 12-15% vonných zložiek. Na trhu nájdete aj toaletné vody či Eau de Toliette (EdT), ktorých obsah vonných esencií je 6-12%. Najnižší obsah voňavých esencií nájdete v kolínskej vode, teda Eau de Colohne (EdC), iba 1-3%.

Pri výbere narazíte aj na tri pojmy: hlava, srdce a základ. Tieto tri časti pozostávajú z vôní, ktoré sú postupom času uvoľňované. Ak ste už niekedy parfum používali, určite ste si všimli, že vonia inak hneď po streknutí a po niekoľkých hodinách nosenia. Hlava prichádza na scénu hneď po nanesení vône. Srdce pocítite niekoľko minút po nanesení. Má obvykle korenistý charakter. Poslednou a tou najdlhšou časťou je základ, ktorý je aktívny aj niekoľko hodín. Kombináciou týchto troch zložiek vzniká druh vône, ktorý je pri vôňach tiež udávaný.

Vidíte? Nie je na tom nič zložité, tak smelo do toho!

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.