Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Večná pravda: Vlasy sú koruna krásy!

 • Dobrých rád, ak ide o vlasy, nikdy nie je dosť. Prispievame ďalšími, ktoré by ste si mohli zobrať k srdcu. Alebo na teda na vlasy! ?
  Pred sprchovaním si treba vlasy prečesať
  Mokré vlasy sú totiž náchylnejšie sa poškodiť. Pri česaní suchých vlasov dochádza k distribúcii prirodzených olejov (od pokožky hlavy až ku končekom vlasov) a aj vďaka tomu sú vlasy po osprchovaní hladšie a pripravené na ďalšiu úpravu.

  Pravidlá používania kondicionéru
  Na udržanie hladkých a dostatočne hydratovaných vlasov sa hodí zvlhčovacia maska na vlasy alebo hĺbkový kondicionér a to najmä vtedy, ak používame suchý šampón, prípadne si vlasy pravidelne fénujeme alebo žehlíme. Kondicionér sa vždy nanáša od strednej časti vlasov, respektíve od končekov až ku pokožke hlavy.

  Vlasové prípravky musia mať správne zloženie
  Vlasových produktov je na trhu veľmi veľa, preto si treba pozorne čítať etikety a zamerať sa na posilňujúce prísady schopné vyživiť pramene vlasov. Túto schopnosť výrobkom dodá najmä aloe, spirulina či kokosový a arganový olej.

  Zdravá strava pre telo aj vlasy
  Kvalita vlasov sa odvíja aj od našich stravovacích návykov. Vlasy sú z veľkej časti tvorené bielkovinami, preto je dôležité prijímať vyváženú stravu s vysokým obsahom bielkovín. V našom jedálničku by nemali chýbať ryby, kvalitné mäso, vajíčka či fazuľa a iné strukoviny. Ďalšími skvelými zdrojmi výživných látok pre vlasy sú rôzne druhy bobuľového ovocia, špenát, avokádo a potraviny s vysokým obsahom vitamínov E a C, ktoré pomáhajú zvýšiť produkciu kolagénu.

  Aká má byť teplota vody pri sprchovaní?
  Horúci kúpeľ upokojí telo aj myseľ. Príliš horúca voda môže dráždiť pokožku hlavy a oslabiť samotné vlasy. Treba si ich preto umývať vlažnou až mierne teplou vodou a na záver pridať ešte viac studenej. Budú zdravšie a lesklejšie.

Zdroj: (teraz.sk/magazin)

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.