Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Psík, ktorý sa dožil 20 rokov, vás chytí za ♥ !

Volá sa August.

Sučka zlatého retrievera z amerického štátu Tennessee sa stala najstarším žijúcim psíkom tejto rasy na svete. Dozvedáme sa to z facebookového profilu útulku GoldHeart Golden Retrievers Rescue.

Sučka menom August, ktorá oslávila v apríli 20 rokov, prežila väčšinu psov svojej rasy. Priemerná dĺžka života zlatých retrieverov je totiž len desať až 12 rokov.

Dvadsaťročnú sučku prezývanú Augie chová rodina v Tennessee. „Ako 20-ročná žije približne dvakrát dlhšie, než sa u zlatých retrieverov očakáva, a má sa k svetu,“ uvádza príspevok na Facebooku na počesť Augie. „Žije tak dlho prevažne preto, že má úžasnú genetiku, ale aj vďaka majiteľke Jennifer, ktorá odvádza úžasnú prácu v starostlivosti o ňu – dbá o to, aby mali s Augie vynikajúci vzťah.“

Psíčka sa narodila 23. apríla v roku 2000, keď bol americkým prezidentom Bill Clinton. Niekoľkokrát zmenila domov a ako 14-ročná skončila u súčasných majiteľov – Jennifer a Steva Hetterscheidtovcov z Oaklandu v Tennessee. Vzali si ju z útulku v južnej Nevade.

Augie mala na oslave špeciálnu tortu, narodeninovú šatku a fotografie z narodenín sa odvtedy stali hitom na internete.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.