Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Máte v rodine učiteľa? A prihlásili ste ho do súťaže o titul UČITEĽA ROKA?

50 % nominácií poslali žiaci a študenti, 19 % rodičia.

Organizátori ocenenia pre najlepších učiteľov Slovenska dostali tento rok vyše 1000 nominácií. Prihlášku si nakoniec podalo rekordných 164 z nich.

Ocenenie Komenského inštitútu Učiteľ Slovenska zviditeľňuje a oceňuje prácu tých pedagógov, ktorí pri vzdelávaní využívajú inovatívne metódy, všestranne podporujú svojich žiakov a študentov a zároveň sú inšpiráciou pre svojich kolegov.

Do národného kola tretieho ročníka ocenenia sa mohli prihlásiť učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok alebo školitelia v online kurzoch. Nominovať ich mohla tiež široká verejnosť.

„Nominácií sme dostali 1101, prihlášku do ocenenia poslalo 164 učiteľov, 129 žien a 35 mužov. Viac ako trojnásobný počet nominácií a viac ako dvojnásobný počet prihlášok, v porovnaní s minulým rokom, svedčí o tom, že cena Učiteľ Slovenska sa u nás etablovala a je o ňu záujem, čo nás teší,“ teší sa koordinátorka ocenenia Učiteľ Slovenska Lucia Lichá. Ako dodala, 50 % nominácií poslali žiaci a študenti, 19 % rodičia.

Komenského inštitút ešte pred prázdninami zverejnil mená 30-tich pedagógov, ktorí postúpili do užšieho výberu. Z nich, po ďalšom kole hodnotení, porota vyberie 10-tich a organizátori ich verejnosti predstavia začiatkom septembra.

Meno Učiteľa Slovenska bude známe v októbri, pričom víťaza čaká okrem finančnej odmeny aj cesta na svetové finále Global Teacher Prize 2021.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.