Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

TOTO je 5 najčastejších omylov, ktoré robíme pri behaní

Tieto chyby robia predovšetkým začiatočníci. Nájdu sa aj skúsení bežci, ktorí majú v tomto poriadnu medzeru.

Na beh stačia hocijaké botasky

Odpoveď je nie, nestačia. Nesprávna obuv je to najhoršie, čo bežec môže pre svoje zdravie urobiť. Na beh potrebujete mať tenisky, ktoré nohu prekrvujú. Vhodné je zakúpiť si botasky väčšie o pol čísla.

Svalovica

Každý, kto začne s behaním pociťuje na začiatku poriadnu svalovicu, pretože pri tejto aktivite zapája až 70% svalov. Postupne si telo na pohyb svalov zvyká. Bolesť svalov by vás nemala odradiť od behania. Nemala by vás obrať ani o motiváciu, ktorá je pri začiatočníkoch potrebná.

Dýchanie nosom

Pri behaní je dôležité dýchať nosom, pretože je potrebné, aby sa naše svaly okysličili. Ak je vonku chladno, dajte si cez ústa jednoducho šatku.

Na tréning s fľašou vody

Ak vonku nie sú extrémne horúčavy a váš beh nie je príliš dlhý, telo počas behu nepotrebuje prijímať tekutiny. Hodinu bez vody hravo vládnete.

Nezabúdajte na strečing

Svoj bežecký tréning nezačínajte bez prípravy Pri samotnom behu dochádza k skracovaniu svalov. Bez rozcvičky si môžete jednoducho a rýchlo ublížiť. Pred behom je ideálny statický strečing. Strečingu by ste mali venovať minimálne 10 minút.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.