Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vypočítajte si, koľko kusov toaletného papiera potrebujete nakúpiť!

Pandémia nového koronavírusu spôsobila, že ľudia začali v panike vykupovať toaletný papier.

Pre tých, ktorí nevedia odhadnúť, koľko ho skutočne (s)potrebujú, či kedy sa im zásoby minú, sú k dispozícii on-line kalkulačky.

Napríklad na stránke www.blitzrechner.de/toilettenpapier stačí zadať, koľko roliek toaletného papiera v domácnosti je a ako sa jej členovia správajú pri použití toalety; teda koľko útržkov papiera na svoju hygienu zvyčajne použijú. Kalkulačka po zadaní týchto údajov vypočíta, na koľko dní domácnosti „toaleťák“ vydrží.

Kalkulačka pracuje aj v „expertnom režime“, keď je možné do nej zadať dĺžku karantény a priemernú spotrebu toaletného papiera pri jednom použití.

Webová stránka ponúka aj niekoľko alternatív k toaletnému papieru, ak by bol v supermarketoch a drogériách skutočne vypredaný. V takýchto prípadoch možno použiť vechtíky, prúžky starých textílií či dokonca aj rýchlu sprchu.

Nemecko, rovnako ako mnoho európskych krajín, zaznamenalo zvýšený dopyt po toaletnom papieri, keď začal stúpať počet prípadov nakazenia novým koronavírusom.

Kalkulačka na vypočítanie spotreby toaletného papiera je dostupná aj v iných krajinách, napríklad aj na britskej webovej stránke Howmuchtoiletpaper.com.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.