Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Efektívne cviky na brušné svalstvo

Precvičte si poriadne brušné svaly

Pri cvikoch brušného svalstva netreba pozerať na kvantitu, ale na kvalitu. A samozrejme ideálne, posilňovať svaly telesného jadra, teda core. To tvorí hlboké svalstvo tela, teda inými slovami svaly v oblasti panvy, chrbtice a brucha.

Plank (doska)
Cvik, na ktorý nepotrebujete žiadne pomôcky. Cvik je možné cvičiť aj s otáčaním trupu do strán alebo si môžete nohy vyložiť na fitloptu.

Superman
Ľahnite si na brucho, vystrite ruky pred seba. Dvíhajte nohy a ruky spolu pár centimetrov nad zem a súčasne ruky dávajte za telo, chvíľu vydržte a uvoľnite.

Rotácia trupu
Sadnite si na zem, zľahka pokrčte kolená a nakloňte sa trochu dozadu, aby ste cítili zatnuté svaly ale majte stále narovnaný chrbát! Ruky spojte a vytáčajte trup do strán spolu s nádychom. Pri rotácií sa otáčajú aj ramená, pozeráme sa na ruky. Pri vracaní sa do východiskovej pozície vydýchnite.

Mlyny
Ľahnite si na chrbát, ruky vedľa tela a zľahka pokrčte nohy. Vystrite pravú ruku a ľavú nohu a oboma súčasne vykonajte pohyb do boku (pravá ruka do prava, ľavá noha do ľava). Vráťte sa do pôvodnej pozície a opakujte. Dôležité je mať spevnené brucho a nezadržiavať dych.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.