Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Eliška a Jakub hrajú v Česku prím. Pozrite sa, aké ďalšie mená dávajú Česi svojim bábätkám! :)

Najobľúbenejšími detskými menami v susednej Českej republike boli na začiatku tohto roka Eliška a Jakub.

Medu ďalšie patria: Anna a Adéla, u chlapcov zase Jan a Tomáš.

„Rovnako ako vlani, sa i na začiatku tohto roku narodilo najviac Elišiek a Jakubov. Nie je to žiadne prekvapenie, Eliška zvíťazila už piatykrát za sebou, Jakuba zosadil z pomyselného trónu za posledných osem rokov len raz Jan,“ uviedol predseda Českého štatistického úradu Marek Rojíček.

Od roku 1999, keď sa sledovanie najobľúbenejších mien v ČR začalo, sa na prvých troch priečkach u chlapcov vystriedalo iba päť rôznych mien, u dievčat to bolo desať mien. V prvej dvadsiatke sa za 20 rokov vystriedalo 28 chlapčenských a 37 dievčenských mien.

„Tohtoročným nováčikom je Rozálie, ktorá sa medzi dvadsiatimi najpopulárnejšími menami objavila po prvý raz. Najlepšie výsledky v histórii sa tento rok podarili Amálii (9. miesto) a Julii (10. miesto). U chlapcov môže byť spokojný Antonín na 15. mieste, aj pre neho je to rekordná pozícia. Najväčší návrat v tomto roku zažil Martin, ktorý skončil na 9. mieste,“ dodali štatistici.

Tí sa už tradične zamerali aj na niektoré neobvyklé mená, ktoré rodičia dali svojim potomkom. „Z dievčenských by som uviedol Hátu, Lorelaj, Sisi alebo Madonnu Miu. U chlapcov zaujme Heliodor, Atrey, Lionel a Loki,“ doplnil Tomáš Chrámecký z odboru vonkajšej komunikácie ČSÚ.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.