Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Na slovenských školách dnes zazvonilo: Kedy budú mať školopovinní ďalšie prázdniny? :-)

Asi 660-tisíc školákov sa dnes vrátilo na vyučovanie. Brány základných a stredných škôl sa po 2-och mesiacoch prázdnin otvorili, pretože sa začína nový školský rok 2019/2020.

Do školských lavíc si prvýkrát zasadne aj viac ako 58-tisíc prváčikov.

Školáci prekročia brány 1910-tich základných škôl, 441 stredných odborných škôl, 236-tich gymnázií a 17-tich konzervatórií.

V priebehu roka strávia žiaci a študenti v škole 190 dní, užijú si však aj 92 dní voľna (vynímajúc víkendy a sviatky).

Ako prvé absolvujú školáci jesenné prázdniny (30. a 31. októbra) žiaci sa do lavíc vrátia v pondelok 4. novembra. Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami absolvujú školáci v piatok 20. decembra. Učiť sa začnú opäť až v roku 2020, v stredu 8. januára. Po týchto dňoch oddychu budú mať voľno v rámci jednodňových polročných prázdnin (3. februára).

Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja, v termíne od 17. do 21. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja (24. do 28. februára). Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci na východnom Slovensku v Košickom a Prešovskom kraji (od 2. do 6. marca).

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 9. do 14. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 15. apríla.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.