Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Aj vy chodíte na nákup autom? Naozaj sa nedá inak? ;-)

Motivovať Slovákov, aby za nákupmi cestovali na bicykloch, to je cieľom celoslovenskej kampane s názvom Na bicykli do obchodu. Podporuje ju aj náš agrorezort.

Pripomína, že viac ako polovica nákupov potravín sa dá odviezť na bicykli. Je to možnosť, ako urobiť niečo pre svoje zdravie, ale aj šetriť životné prostredie a parkovacie miesta.

Medzi Slovákmi sa ujímajú nové nákupné trendy: čoraz viac ľudí uprednostňuje menšie lokálne obchody a trhoviská – pred veľkým hypermarketom. „Nákup základných potravín, ktorý obsahuje napríklad mlieko, maslo, syry, chlieb a pečivo, drobné mäsové výrobky, ovocie a zeleninu, váži od troch do piatich kilogramov. To je váha, ktorá sa dá ľahko odviezť v košíku na bicykli alebo v batohu,“ uvádza odborník.

Podľa organizátorov kampane Na bicykli do práce jazdíme autami často len zo zvyku alebo pohodlnosti. „Neuvedomujú si, že práve takéto konanie zvyšuje počet áut na cestách, spôsobuje kolóny, plné parkoviská. Mestá potom riešia nové širšie cesty, obchvaty, a to všetko na úkor zelene a zdravia obyvateľstva. Automobil je v mnohých prípadoch potrebné riešenie, ale denno-denne sa stretávame so situáciami, keď ho vieme plnohodnotne nahradiť. Jednou z takýchto je aj cesta na nákup,“ konštatujú organizátori kampane.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.