Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Česká diva a legenda Lucie Bílá pripravila pre svojich fanúšikov predčasný vianočný darček

Pesničku zložil pre legendárnu umelkyňu Jan Pokorný alias Pokáč. Po úspešnom hite Dobrý kafe ide o druhý spoločný singel známeho českého pesničkára a 21-násobnej zlatej slávice

„Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku, a tak som chcela k tohtoročným sviatkom urobiť sebe i fanúšikom radosť niečím výnimočným. Nemohla som teda osloviť nikoho iného než práve skvelého Pokáča, s ktorým som spolupracovala už na pesničke Dobrý kafe a tiež na texte k duetu s Janom Bendigom Jednu malou chvíli. Spoločne sme vytvorili kúzelnú vianočnú pieseň, ktorá – dúfam – pohladí po duši a zároveň pripomína, že rodina, deti a priatelia by pre nás všetkých vždy mali byť na prvom mieste, a to nielen v čase Vianoc, hovorí Lucie Bílá o vianočnej piesni.

Režisérom nového videoklipu je Lukáš Rejmon, ktorý pre Bílú natočil tiež klipy k piesňam Fénix a Jednu malou chvíli. Nakrúcanie prebiehalo na niekoľkých neobvyklých lokáciách ako je napríklad Kostol svätého Bartolomeja v pražských Kyjích. Po boku Lucie Bílej sa v klipe objaví tiež detský chlapčenský zbor Boni Pueri. Pozorný divák však v klipe zaznamená viac známych tvárí, tak sleduj pozorne!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Kúzlo Vianoc pre mňa spočíva predovšetkým v tom, že sviatky trávime s ľuďmi, na ktorých nám záleží. Som preto rada, že si v mojom klipe zahralo toľko ľudí, ktorých si vážim a s ktorými je mi dobre.V záberoch sa objaví nielen autor piesne Pokáč, ale napríklad tiež úplne prvá predstaviteľka rozprávkovej Popolušky Eva Hrušková s manželom Janom Přeučilom, cukrár Josef Maršálek, moje báječné kolegyne z muzikálu Maminy, ktorý práve hráme v Divadle Lucie Bílej, a samozrejme moja rodina a priatelia,“ teší sa speváčka.

Pieseň O Vánocích nebude chýbať ani na tradičnom vianočnom turné Bílé Vánoce Lucie Bílé. V rámci turné speváčka v nadchádzajúcich týždňoch navštívi 28 českých a slovenských miest.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.