Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Úspešný hit kapely Lucie Nejlepší, kterou znám v živom prevedení a symfonickej podobe získal aj nový live klip, ktorý ťa vtiahne priamo do arén

Skupina avizuje aj nový album, ktorý vyjde tesne pred Vianocami.

LUCIE, najúspešnejšia česká pop-rocková kapela súčasnosti, sa po dvadsiatich rokoch vrátila k legendárnemu a vzácnemu projektu LUCIE V OPEŘE, tentokrát s výraznejším využitím symfonického orchestra, naviac v nových aranžmánoch. Z práve skončeného úspešného turné vznikla aj nahrávka najúspešnejších skladieb, ktorá ešte pred Vianocami vyjde vo forme nového albumu, spolu so špeciálnymi bonusmi v podobe vybraných sympho remixov najväčších hitov, ktoré spracovali úspešní českí a slovenskí producenti.

Album, po septembrovom remixe legendárnych Černých andělů, avizuje novú spracovanú nahrávku s výborným symfonickým aranžmánom Kryštofa Marka a v produckii Filipa Vlčka, ktorá získala priľahlejší „operný kabát“, a ktorá takto zaznamenala veľký ohlas aj na práve skončenom turné.

„Oskar Petr nám priniesol rockovú baladu, ktorú zložil ešte v roku 1989 v Los Angeles, kde žil v tej dobe v emigrácii. Pesnička mala aj text, ale bol hlavne o strachu a úzkosti, a veľmi to nefungovalo. Tá hudba si vyložene žiadala, aby sa z toho stal skutočný love song. Na napísanie textu ma priamo inšpirovala moja žena Zuzana, ktorá sa pre mňa stala múzou. Ten príbeh je veľmi autentický. Som veľmi rád, že tento hit už v pôvodnej verzii získal cenu Anděl v kategórii pieseň roka,“ hovorí textár Robert Kodym.

K skladbe vznikol aj emotívny live videoklip pod taktovkou režiséra a kameramana Radima Věžníka. „Mojím hlavným cieľom bolo preniesť do klipu atmosféru týchto koncertov, pretože i pre mňa bol veľký zážitok vidieť naživo legendárnu skupinu s filharmóniou Hradec Králové a je skvelé, že z toho mohol vzniknúť live videoklip, ktorý, dúfam, odrazí a vždy pripomenie výnimočnosť tohto projektu,“ uzatvára.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Album LUCIE V OPEŘE 2022 vychádza 16. decembra 2022.

Skupina Lucie sa na Slovensku najbližšie predstaví na Rockových Vianociach, a to už 17. decembra v Košiciach.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.