Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Štefan Štec a Fajta vydávajú obľúbenú koncertnú skladbu ŽAĽ

Do videoklipu si pozvali baletného sólistu, priateľov a kamarátov.

Štefan Štec sa spojil so skupinou Fajta a predstavili videoklip k obľúbenej skladbe ŽAĽ. „Keď sme na jar začali koncertovať a začali sme ju hrávať v tejto úprave, tak sme od ľudí dostávali mimoriadne veľkú spätnú väzbu, ako veľmi sa im skladba páči. Najmä jej atmosféra, stvorená na letné romantické chvíle“ približuje pozadie novinky Štefan Štec.

„Základom je skladba Šyrokoje bolotyšče, v úprave Dominika Maniaka a tiež mňa. Je to pieseň o nenaplnenej láske, ale rozhodne nie je s tragickým koncom, skôr naopak. To všetko sme podčiarkli videoklipom, kde sa v hlavnej úlohe predstaví sólista baletu Štátneho divadla Košice, Gennaro Sorbino,“ dopĺňa.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Videoklip režírovali Štefan Štec a Jaroslav Jaris Vaľko a okrem spomínaného Gennara v ňom uvidíme skupinu Fajta a tiež priateľov a kamarátov z okruhu Štefana a skupiny. „To, že sme oslovili Gennara, zariadil sám život. Pár dní predtým ako sme začali rozmýšľať nad videopodobou skladby sme s mojou manželkou Dušanou boli na premiére baletného predstavenia v Košiciach, na diele Proces, kde v hlavnej úlohe účinkoval práve Gennaro. Ubehlo niekoľko dní, a v kaviarni, kde sme sedeli a rozmýšľali nad dramaturgiou, a tiež nad hlavnou postavou, práve v momente, keď Dušana nadhodila, že hodil by sa ti tam Gennaro, on išiel práve okolo, a zamieril si to do rovno kaviarne. Vôbec sme sa nepoznali, ale nezaváhal som ani na okamih. Oslovil som ho, a potom už slovo dalo slovo, a výsledok si môžete pozrieť v novom videoklipe k staronovej pesničke ŽAĽ,“ uzatvára spevák.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.