Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Končia s anglickými textami? Peter Bič Project zažíva obdobie plné ZMIEN

Nový album znamenal významný posun v smerovaní kapely Peter Bič Project.

Známa a dnes aj úspešná košická skupina Peter Bič Project vydala v novembri piaty štúdiový album, ktorý dostal názov Hlava. Kapela s ním prichádza po dvoch rokoch, keď predchádzajúci album Labyrint vyšiel v októbri 2019.

Album vznikal dva roky a vznikal v pohodovej nálade a atmosfére. Nahrávali sme ho v troch štúdiách na Slovensku. Je na ňom 16 piesní, je tam aj pieseň Máj, pieseň Všetko bude fajn aj Hlava, tých 16 piesní vznikalo v priebehu dvoch rokov. Čo je podstatné, textov sa okrem Vlada Krausza ujal aj Michal Mifkovič.

Keď to človek počúva vcelku, má pocit, že to písal jeden človek. Je nádherné, že tá poetika sa spojila v tom celom a stretla sa aj z hudbou. Pre mňa je to taký najlepší album od Peter Bič Project, ktorý sme mohli vydať,“ uviedol líder kapely Peter Bič.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Piesne na novom albume obsahujú prvky viacerých žánrov, poprocku, šansónu, folku či country. Kapelník hovorí, že to nebol zámer, a dodáva:

Bol to skôr taký posun kapely Peter Bič Project, posunúť sa ďalej a opäť experimentovať so zvukom, hudbou, s melódiami, piesňami aj textami. Takže mám pocit, že je to také vyvrcholenie všetkého, tie vplyvy sú tam určite, ale v zásade je to stále Peter Bič Project. Akurát má na sebe nový plášť, prosto je to album o živote.“

Skupina začínala s repertoárom v angličtine, tento album je však celý v slovenčine. Takže na mieste je otázka, či je to definitívny odchod kapely od anglických textov.

S angličtinou sme sa už pomyselne rozlúčili, začali sme piesňou Skúšame sa nájsť spoluprácu s Vladom Krauszom a tie slovenské texty sa nám zapáčili, učarovali nám. Ale hlavne sme videli na koncertoch, že tomu ľudia rozumejú viac ako anglickým textom, vedia si to s nami spievať v našej rodnej reči, máme ju nádhernú,“ doplnila speváčka skupiny Viktória Vargová.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.