Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čarovný vianočný duet od Martiny Schindlerovej a Michala Davida – vypočujte si ich Blízko hvězd

Spojenie hviezd krásne funguje.

Bývala superstaristka, speváčka Martina Schindlerová sa spojila s legendou česko-slovenskej pop music, Michalom Davidom a spoločne vytvorili nádherný vianočný song. Ten nesie názov Blízko hvězd a je ako stvorený na predvianočný čas.

V záplave každoročných vianočných hitov je pomerne ťažké priniesť niečo nové. Martine a Michalovi sa to však podarilo. Skladba Blízko Hvězd je prvým československým vianočným hitom a pochádza, ako inak, z pera legedny československej hudobnej scény.

„Ja mám jednoducho obrovské šťastie,“ hovorí Martina, ktorá sa zo spolupráce s Michalom Davidom nesmierne teší.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Spolupráca sa niesla v znamení pohodičky, ktorá okolo Michala panuje, a takto hodnotím či už nahrávanie skladby v jeho nahrávacom štúdiu, alebo nakrúcanie videoklipu, a to aj napriek tomu, že duet aj kvôli vysokému dátumu vznikol z môjho pohľadu bleskovo. Teším sa, lebo verím, že dobré veci majú ísť jednoducho,” doplnila mladá speváčka, pre ktorú je skladba Blízko hvězd zároveň jej prvou vianočnou.

Pôvodne vznikla ako sólová pesnička, ktorú pre ňu legendárny spevák a skladateľ napísal, no napokon sa dohodli, že z nej spraví duet a nahrá ju spolu s Martinou.

V jeden deň priletel z Tenerife s pripravenou nahrávkou, v ten istý deň som nahrala svoje spevy, do štúdia prišiel detský zbor, gospelový zbor, Michal dohral živé nástroje a na druhý deň sme nakrúcali videoklip. V noci Michal vyberal a upravoval spevy, mixoval hudbu a nakoniec poslal skladbu na mastering do štúdia v Holandsku,” dopĺňa.

„Martina má v sebe obrovské množstvo talentu a krásy. Plus je právnička, čo je vražedná kombinácia,” smeje sa Michal David, ktorý zložil hudbu, ale skladbu aj aranžoval. Text napísala Jana Hádlová – sestra Dary Rolins, s ktorou Michal rád spolupracuje, pretože ako textárka verne kopíruje melodické linky a jej texty sú jednoduché na zapamätanie a pritom majú hlbšie posolstvo.

„Je to lepkavá vianočná pesnička, po prvom počutí ju nedostanete z hlavy,” dodáva Martina. Videoklip ku skladbe nakrúcali na námestí v Prúhoniciach, kde počas nakrúcania videoklipu krásne snežilo, akoby na objednávku. Aby klip spĺňal aj nároky najnáročnejších nadšencov vianočnej atmosféry, štáb použil pre niekotré zábery aj snežné delo s umelým snehom. „Michal hral hodiny na klavíri v mraze, no s úsmevom, ktorý nosí ako samozrejmosť. Je to profík a napriek šialenému harmonogramu je okolo neho stále pohoda. Aj v tomto smere to bola pre mňa úžasná skúsenosť,“ teší sa zo spolupráce Martina.

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.