Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Pod novým umeleckým menom vydáva svoju prvú skladbu: Sima Magušinová predstavila „Slovo chlapa“!

Hudobníčka Sima Martausová predstavila prvú skladbu pod novým priezviskom Magušinová. Dostala názov Slovo chlapa. V duete si s ňou zaspieval aj skladateľ a hudobník Miťo Bodnár.

„Nad našimi sú cesty tvoje, osobné, ako si ty sám,“ spieva autorka hudby aj textu. Osobná a emotívna je aj samotná skladba. Ako Sima prezradila, pieseň vznikla, keď čítala Sväté písmo a nanovo precítila silu toho, že každú vetu, ktorú Kristus povedal, jednoducho musel myslieť vážne a musí platiť – je to „slovo chlapa“. Aranžmány pre orchester napísal skladateľ a inštrumentalista Adrián Harvan a o finálny mix sa postaral Randy Gnepa.
„Pieseň som zložila pôvodne pre jeden hlas, no keď sme ju mali ísť nahrávať, povedala som si, že by som chcela, aby sme ju spievali dvaja. Miťo Bodnár je môj kamarát a veľmi dobrý človek, ktorý má aj skvelú vlastnú tvorbu. Bol jediný, koho som si vedela v tomto duete predstaviť. Máme rovnaké hodnoty, preto sme aj počas nahrávania mohli text piesne precítiť podobne,“ vysvetlila Sima.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Videoklip zachytáva krásu prírody a Slovenska. Nakrúcal sa v Telgárte a okolí, aj v Manínskej tiesňave, kde sa aktuálna držiteľka ocenenia Fra Angelica (patróna umelcov) a víťazka OTO v kategórii speváčka cíti ako doma.

„Chceli sme niekam smerovať, či už to bol výstup na skalu, odkiaľ všetko vidíme z nadhľadu, alebo oddych a vnútorný pokoj, ktorý sme našli pri čítaní veľmi starého a vzácneho Svätého písma,“ dopĺňa Sima Magušinová, ktorú budú môcť fanúšikovia počas leta naživo vidieť a počuť na koncertoch v niekoľkých slovenských mestách.

Zdroj: (teraz.sk/magazin; YouTube.com)

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.