Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Gizka Oňová u vás doma? Už čoskoro!

Obľúbená speváčka, herečka, spisovateľka a v neposlednom rade televízna svokra Gizka vydáva svoj prvý album Idem, spievam. Gizku teraz môžete mať doma aj vy!

Keď som minulý rok dostala ponuku od vydavateľstva na album, uvedomila som si, že síce mám za sebou veľké množstvo koncertov, ale nahraté mám iba hudobné podklady. Snažím sa totiž vždy spievať naživo. Tak som sa musela postaviť za mikrofón a nahrať všetky tie piesne, ktoré už smrdia naftalínom vzhľadom na to, že už majú nejaký ten rok za sebou,“ konštatuje s úsmevom speváčka, ktorá svoje prvé CD nazvala jednoducho Idem, spievam

Pestrú zmes 22 piesní spieva nielen po slovensky, ale aj po maďarsky či nemecky. Album vychádza v týchto dňoch a Oňová dúfa, že bude aspoň dočasnou útechou pred tým, ako sa znova stretne so svojím publikom na koncertoch.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Gizela Oňová (1. 12. 1948) sa narodila v rodine hudobníka amatéra Silvestra Orbána. Za jeho harmonikového sprievodu absolvovala prvé vystúpenia a súťaže. Po skončení strednej školy účinkovala ako profesionálna speváčka, či už na koncertnej alebo komerčnej sfére. Spievala pop, džez, dychovku, evergríny ši kabaretné kuplety.

Účinkovala vo viacerých muzikáloch, úspech mala v predstaveniach Mníšky a Mníšky milionárky. Vystupovala vo viacerých hudobných programoch, medzi nimi Smiem prosiť či Repete. Známa je z televíznych obrazoviek aj ako kuchárka. Stala sa ambasádorkou televíznej relácie Hýb sa Slovensko.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.