Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Slávne duo Daft Punk oficiálne SKONČILO!

Francúzska hudobná dvojica oznámila svoj koniec po takmer 30 rokoch pôsobenia na hudobnej scéne. Za ten čas sa Daft Punku podarilo vytvoriť niekoľko najvplyvnejších tanečných piesní všetkých čias.

Duft Punk sa sformovali v roku 1993 a v ďalších rokoch sa skupina stala silnou súčasťou francúzskej house scény. Svojimi skladbami sa však nedržali len tohto žánru, a tak ich piesne nájdete v hitparádach žánrov ako techno, funk, indie či disco.

Duo sa preslávilo nielen vlastnou tvorbou, ale aj spoluprácou s rôznymi ďalšími slávnymi interprétmi ako Pharell Williams, The Weekend či Kanye West. Na svojom konte majú taktiež množstvo ocenení Grammy, takže si skupina už určite zaslúži nejaký ten oddych.

Napriek tomu, že verejnosť pozná mená oboch členov, väčšinou boli videní len v ikonických maskách robotov. Dokonca aj Guy-Manuel de Homem-Christo, člen skupiny, povedal pre magazín Rolling Stone: „Nie sme herci, nie sme modely – pre ľudstvo by nebolo príjemné vidieť naše črty, ale roboty sú pre ľudí vzrušujúce.“

Pripomeňte si s nami Daft Punk veľmi úspešnou skladbou, na ktorej sa podieľal aj Pharell Williams!

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: bbc.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.