Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

IMT Smile v rokoch 1998 až 2020! Výberovka, ktorú chcete mať!

Prešovská skupina IMT Smile vydáva výberovku Aj to je život. Dopĺňa ju o výber zložený z B(é) strán, rarít a live nahrávok.

Ide o 15 skladieb, ktoré mapujú tvorbu skupiny v rokoch 1998 až 2020.

Album obsahuje raritné spolupráce, ako napríklad v skladbe Miluj blížneho/Ľúbim ťa z roku 2006. „Je to asi najraritnejšie vystúpenie IMT Smile. Hrali sme v Slovenskom národnom divadle. Spomínam si, že sme mali veľký rešpekt pred pánom Dočolomanským,“ priblížil Ivan Tásler.

Medzi rarity patrí aj demo obrovského hitu kapely – Ľudia nie sú zlí (z roku 1998). Ivan Tásler si na zaspomínal: „Hrali sme ešte v pôvodnom zložení s bubeníkom Martinom Migašom, Petrom Bičom a bola to vlastne posledná nahrávka tejto zostavy. V tejto zostave sme sa už do štúdia na nahrávanie albumu Valec nedostali.“

B – STRANA A RARITY & LIVE to je aj nedávno uverejnená skladba spolu s videoklipom Navždy (Akustická verzia), tiež cover verzia hitu Mekyho Žbirku Deni, či špeciálna verzia balady Najkrajšie Vianoce.

Live repertoár zastupuje aj skladba Nad Sázavou, ktorá vznikla počas koncertu v pražskom Forum Karlín, a k chlapcom IMT Smile sa v nej pridali aj František a Vojta Nedvědovci. „Tento príbeh súvisí ešte s Nikol Štíbrovou, lebo práve ona si svojho času zaspievala Nad Sázavou na Instagrame. Práve vtedy som si ju všimol a rozhodli sme sa pre ňu do našej piesne Príliš osobná známosť. Pred koncertom v Prahe sme sa rozhodli osloviť Frantu, či by si s nami nezaspieval Nad Sázavou, a vyšlo to,“ doplnil Ivan Tásler

Práve k tomuto koncertnému vystúpeniu pripravili IMT Smile aj graficky animovaný videoklip, o ktorý sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik. Cover design albumu vytvoril Viktor Frešo.

Zdroj: PR SPRÁVA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.