Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

BuranoWski predstavuje novú skladbu s názvom ŽIVOT!

Ako v nej spieva: „Stále dúfam, že život nie je klam a naspäť vráti iba to, čo iným ľuďom dám.“

Tomáš Buranovský, ktorý vystupuje pod umeleckým menom BuranoWski, predstavuje nový singel. Autor hitu Lúč, ktorý poznáte aj z éteru Rádia Jemné, prezradil, ako vznikal. Nová skladba dostala názov ŽIVOT.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

„Aj napriek tomu, že mám relatívne nový album, rozhodol som sa počas mesiacov strávených doma písať nové skladby. Myslím, že je to jeden z mála prejavov, ktoré nám umelcom ešte nikto nevzal. Vnímal som to ako záväzok voči mne aj voči fanúšikom. Musím sa priznať, že nebolo ambíciou sadnúť a napísať nejaký singel. Presne si pamätám, že gitaru som do rúk vzal s čistou hlavou, bez akéhokoľvek konkrétneho nápadu. Po chvíli som však začal hrať prvotný motív piesne. Harmonicky a melodicky som ho potom dotváral za pochodu,“ priblížil Tomáš vznik svojho nového singla.

„Text som hľadal dlhšie. V slohách som si bol síce istý hneď od začiatku, no refrény ma vytrápili. Dokonca si spomínam, keďže to bolo v letnom období, ako som si šiel zakopať so synom na ihrisko a neustále som hľadal tie správne slová. Je to jedna z tých piesní, ktorú som nedokázal dostať z hlavy, pokiaľ nebola úplne dokončená. V skladbe si uvedomujem našu pominuteľnosť a hľadám v nej pokoru, vďaka ktorej spoznávam samého seba. Snažím sa sebe aj poslucháčom vysvetliť, že niekedy nie je dôležité to, čo by sme chceli, ale to čo je pre nás najlepšie. A aj keď si častokrát myslím, že je to jedno a to isté, nie je to tak,“ vysvetlil.

„Produkciu piesne a videoklip má už tradične na svedomí Košičan a môj veľmi dobrý kamarát Laco Rychtarik. Jednoducho si už po tých niekoľkých spoluprácach dovolím povedať, že medzi nami funguje chémia, vďaka ktorej je proces rýchly a výsledok kvalitný. Niekedy ani nemusíme hovoriť, čo chceme. Prosto spravíme presne to, čo v konečnom dôsledku zdvihne úroveň piesne či klipu. Takže je to vlastne celé viac zábava ako práca. A tak by to malo byť.“

Zdroj: PR Správa; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.