Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Meky pokračuje: Pozrite, čo ďalšie pre nás pripravil!

V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli.

THE BEST OF MIRO ŽBIRKA je výber najväčších hitov, ktorý prináša celkom 68 skladieb na troch CD v luxusnom obale. Poriadna dávka hitov a dôležitých skladieb z tvorby československej hudobnej legendy mapuje všetky doteraz vydané albumy a aktuálnu novinku.
Výber skladieb nebol náhodný a dramaturgicky ho zostavil sám Miro Žbirka. V booklete nechýbajú odkazy na originálne albumy, na ktorých skladby pôvodne vyšli. Trojalbum uzatvára nová skladba Slovenská
, ktorá sa sprevádza nový film Juraja Jakubiska Perinbaba a dva svety (premiéra 3.12. 2020). Všetky skladby z výberu THE BEST OF MIRO ŽBIRKA boli tento rok remastrované v londýnskom štúdiu Abbey Road, kde dostali súčasný zvuk, ktorý sľubuje ešte intenzívnejší poslucháčsky zážitok.

Výberový album je zároveň aj soundtrackom k filmovej biografii Meky, ktorá po júlovom vstupe do slovenských kín zaznamenala veľmi priaznivé ohlasy divákov aj recenzentov. Kniha MIRO ŽBIRKA – Songbook mapuje kariéru Mira Žbirku prostredníctvom 180 textov jeho piesní s akordovými značkami. Texty sú chronologicky usporiadané na 224 stranách, vždy podľa albumu, z ktorého pochádzajú – od Balady o poľných vtákoch, až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva svety.

Slávnostné uvedenie a autogramiáda novej knihy a výberového 3CD bude na Slovensku 18. septembra 2020 o 17.00 v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei Poštová. Do života ich uvedie autor mnohých textov skladieb Mira Žbirku Kamil Peteraj, ktorý práve v ten deň oslávi významné životné jubileum.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.