Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Hexáci objavili nový hudobný talent – dcéru známeho slovenského herca!

Vypočujte si novinku, ktorá sa vám veľmi rýchlo dostane pod kožu.

Kapela Hex predstavila novú skladbu s názvom Mesto stratilo dych. Hudbu aj text zložil gitarista kapely Martin Fefe Žúži.

„Pesničku som zložil asi pred dvoma mesiacmi, v čase najhustejšej karantény. Nechcel som na zložitú dobu reflektovať banálnym spôsobom, v štýle rúšok, výziev na sedenie doma a podobne. Pokúsil som sa napísať nadčasový text odrážajúci dobu, ktorý ostane aktuálny, aj keď pandémia pominie. Pri tvorbe skladby som často myslel na Ďuďa, že na to niekde dohliada a posiela nápady. Nová pieseň je typický Hex, má pečať, ktorú sme do nej otlačili všetci v kapele a dokonca aj on,“ uviedol k procesu tvorby Martin Žúži.

Spolu s Petrom Šarkanom Novákom, ktorý v kapele zastúpil zosnulého Ďuďa, si v novej skladbe zaspievala aj dcéra herca Maroša Kramára – Tamara, ktorú hexáci objavili na sociálnej sieti.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Tamara má 20 rokov a študuje v zahraničí. „Boli sme v štúdiu, ja som mal akurát voľno a na Facebooku mi vyskočilo, že má Maroš Kramár narodeniny. Keď som mu písal blahoželanie, vybehlo na mňa prianie jeho dcéry, ktorá mu poslala pesničku. Pustil som si ju a neveril som, že máme na Slovensku takto talentované dievča. Hneď som ukázal video chalanom s tým, že by mohla prísť skúsiť do novej pesničky naspievať vokály. Tamara prišla a naspievala nielen vokály, ale aj hlavný spev. Má v sebe niečo, čo som ešte u našich speváčok nepočul a tým nás zaujala,“ priblížil Tomáš Yxo Dohňanský.

„S chalanmi sme si počas karantény veľmi chýbali, nemohli sme skúšať, stretávať sa a ani vyraziť na turné, na ktoré sme sa veľmi tešili. A zrazu Fefe prišiel s pesničkou, ktorá nás veľmi potešila. Samotné nahrávanie bol veľmi príjemný proces a Tamara sa ukázala ako výborný ťah. Je ako nové korenie, originálne a fresh,“ skonštatoval spevák Peter Šarkan Novák.

K novej skladbe vznikol aj emotívny videoklip. Réžiu aj kameru má na konte dlhoročný spolupracovník kapely Braňo Špaček. „Myslíme si, že sa nášmu kamarátovi Braňovi podarilo presne zachytiť atmosféru našich životov v odlúčení počas posledných mesiacov. Klip sme chceli nakrútiť čo najcivilnejšie. Braňo to zvládol na sto percent,“ doplnil Yxo.

14-teho augusta uplynie rok, čo kapelu navždy opustil jej zakladajúci člen – Peter Ďuďo Dudák.

Zdroj: (teraz.sk; youtube.com)

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.