Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Táto preslávená hudobná súťaž dostala na istý čas STOPKU! Dôvod? Koronavírus

Organizátori pesničkovej súťaže Eurovízia (Eurovision Song Contest) zrušili v súvislosti s pandémiou koronavírusu aktuálny ročník.

Jeho dejiskom malo byť holandské prístavné mesto Rotterdam.

„S hlbokou ľútosťou oznamujeme, že musíme zrušiť súťaž Eurovízia 2020 v Rotterdame,“ uviedla Európska vysielacia únia (EBU).

Organizátori spresnili, že hľadali iné možnosti, aby sa súťaž mohla konať, ale napokon sa ju rozhodli zrušiť z dôvodu „neistoty vyvolanej šírením COVID-19 v celej Európe, ako aj obmedzeniami zavedenými vládami zúčastnených vysielateľov a holandskými úradmi“.

„Sme veľmi hrdí na súťaž Eurovízia, ktorá už 64 rokov spája ľudí po celej Európe. A sme hlboko sklamaní touto situáciu,“ uviedli organizátori. EBU momentálne rokuje so svojimi holandskými hostiteľmi, aby sa toto podujatie v Rotterdame usporiadalo na budúci rok.

Tohtoročný 65. ročník Eurovízie sa mal v máji konať v rotterdamskej Ahoy aréne.

Pesničková súťaž Eurovízia sa konala nepretržite od roku 1956 a je jedným z najdlhšie vysielaných televíznych programov na svete. Pôvodným zámerom jej vzniku bolo prispieť k upevneniu vzťahov medzi jednotlivými krajinami Európy po druhej svetovej vojne.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.