Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

21. marca 2020 si v práci vybavte voľno: Whitney Houston ožije na hologramovom koncerte!

21. marca 2020 zavíta do bratislavskej Incheba Expo Arény unikátny hologramový koncert Whitney Houston.

Marcový koncert An Evening with Whitney Houston na Slovensku má dôležité prvenstvo: bude úplne prvým hologramovým koncertom v Strednej a Východnej Európe.

Tvorcovia šou z americkej spoločnosti BASE Hologram už exkluzívne odkryli pár sekúnd hologramu Whitney Houston v krátkom videu. Speváčka vyzerá na záberoch doslova dychberúco; efektne a autenticky pôsobia aj iskrivé ohňostroje na jej šatách, taktiež vytvorené hologramovou technológiou:

https://www.facebook.com/csfestival/videos/2598045943621094/?v=2598045943621094

Spoločnosť zároveň zverejnila prvú fotografiu hologramu Whitney Houston.

Aj sedem rokov po smrti a len pár mesiacov pred štartom svojho celosvetového hologramového turné Whitney Houstou opäť kraľuje hudobným rebríčkom. Jedným z najúspešnejších svetových hitov je aktuálne singel Kygo & Whitney Houston s názvom Higher love. „Dôvod, prečo je také ťažké prespievať cover piesní Whitney Houston je jasný – ona totiž bola naozaj jedna z milióna,“ vyjadril sa Marty Tudor zo spoločnosti BASE Hologram. .

Do Bratislavy pricestuje v súvislosti s unikátnym koncertom tím 30-tich osôb a takmer presne rovnaký počet pomocníkov musí na mieste koncertu zabezpečiť slovenský organizátor. Dohromady teda bude na priebeh koncertu dohliadať približne 60-členný tím. „V rideri je tiež niekoľko zaujímavých detailov, napríklad minimálne jeden z osvetľovačov v hale musí mať horolezecký výcvik. Samotná hologramová technológia musí byť totiž namontovaná predpoludním v deň koncertu veľmi rýchlo – za 3 hodiny,“ prezrádzajú slovenskí organizátori. „Najšpecifickejšou požiadavkou je, že musíme zabezpečiť prísny zákaz používania mobilných telefónov, fotoaparátov a kamier počas koncertu – hologramová technológia si totiž vyžaduje absolútnu tmu,“ vysvetlili organizátori.

Svetové hologramové turné Whitney Huston sa začne vo februári 2020 vo Veľkej Británii a po Európe sa na jeseň budúceho roka presunie do USA. Návštevníci koncertu si vychutnajú speváčkine najikonickejšie hity na čele s kultovým soundtrackom filmu Osobný strážca – I Will Alwayas Love You. Na javisku nebude chýbať živá kapela, speváci a tanečníci.

Hudobné úspechy a ocenenia Whitney Houston v číslach:

  • Zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov ako „najoceňovanejšia umelkyňa všetkých čias”
  • Držiteľka viac ako 400 ocenení, vrátane 6-tich cien GRAMMY, 22-och cien American Music Awards, 16-tich cien Billboard Music Awards, 1 ceny Emmy a 2-och nominácií na cenu Emmy
  • Zabodovala aj vo filmovom svete – v snímkach Osobný strážca (The Bodyguard, 1992), Až si vydýchnem (Waiting To Exhale, 1995) a Kazateľova žena (The Preacher’s Wife, 1996)

Zdroj: PR správa

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.