Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Peter Nagy venoval skladbu „Aj tak sme stále frajeri“ Karlovi Gottovi

Peter Nagy je na hudobnej scéne 35 rokov. Spevák, skladateľ, hudobník, textár a producent nedávno oslávil 60-tku. V týchto dňoch odštartoval nové turné.

Hity Petra Nagya patria medzi poklady slovenskej populárnej hudby.

Spolu s legendou spievala celá sála piesne „Profesor Indigo“ „Láska je tu s nami“, „Marcel z malého mesta“, „S nohami na stole“, „Sme svoji“, „Korálky od Natálky“ či „So mnou nikdy nezostarneš“.

Niektoré z nich zazneli v nových, netradičných aranžmánoch.

„Vymysleli sme nové kozmetické úpravy aranžmánov tak, aby sme sa nedotkli podstaty piesne, ktorú fanúšikovia poznajú. Musí zostať text aj melódia. To, ako keď dáš žene nové šaty, musí sa sama sebe páčiť. A trochu sme prekopali playlist, skombinovali neskombinovateľné. Je to výzva urobiť jubilejný program postavený z hitov, ktoré by mali odznieť a zároveň ponúknuť niečo nové,“ prezradil Peter Nagy.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Peter Nagy zahrá na turné spolu s osvedčenými profesionálmi zo skupiny Indigo.

„Moja kapela je pre mňa veľkou oporou, zvlášť preto, že moje piesne sú aranžované rozmanito. Jedna je rocková, iná viac do popu alebo trochu latino a trochu reggae. Muzikanti v Indigu sú veľmi flexibilní a profesionálni. Vedia zahrať rôzne štýly, ktoré mám v repertoári. Radosť s nimi stáť na pódiu. Aby sa na turné piesne rozsvietili, prizvali sme si dve vokalistky Katku Ščevlíkovú a Evu Pšenkovú. Ľudia ich poznajú z obľúbeného televízneho projektu Milujem Slovensko. Veľmi sa teším na celé turné,“ uzatvára hitmaker.

Peter Nagy vydal nedávno nový album „PIANKO 2“, ktorý obsahuje 13 prearanžovaných hitov s klavírom a sláčikovým kvartetom. Všetky hity legendárneho speváka zaznejú na aktuálnom výročnom česko-slovenskom turné PETER NAGY 60 CZ/SK TOUR. Koncerty odohrá v Košiciach, Žiline, Bratislave, ale aj v Česku.

Zdroj: TASR; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.