Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zuzka Smatanová prekvapuje. Jej novú skladbu si zamilujete!

… na prvé počutie … 🙂

Hudobníčka a speváčka Zuzana Smatanová predstavila šiesty singel z úspešného dvojalbumu Echo.

Je ním skladba Bergen.

Bergen je pieseň, ktorá sa mierne odlišuje od tradičnej Zuzkinej tvorby. „Pesničku Bergen som napísala po návrate z dovolenky v Nórsku. Mesto Bergen ma absolútne očarilo svojou atmosférou, ktorú som dovtedy poznala iba zo severských detektívok. Pre niekoho možno ponuré a chladné prostredie, no na mňa pôsobilo nostalgicky, tajomne a útulne. Je to prístavné mesto, kde veľkú časť roka prší, má krásne zákutia, domčeky, uličky a čarovné kaviarničky. Nechala som tam kus svojho srdca a vedela som, že po návrate domov sadnem ku klavíru, a budem chcieť zachytiť atmosféru Bergenu do textu a melódie,“ prezradila speváčka.

Skladbu nahrávala a produkovala sama. Na jej úvod zaznie dokonca nórčina, ktorú by speváčka jedného dňa rada ovládala, no nateraz ju použila len pre zábavu a najmä na navodenie atmosféry.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Bergen je pesnička o láske dvoch ľudí, ktorí si k sebe opäť našli cestu.Dvojalbum Echo som si celý produkovala sama, a obzvlášť produkciu Bergenu som si veľmi užívala, pretože som pracovala pre mňa s novým žánrom drum and bass, podobnú pieseň vo svojom repertoári nemám. Aj preto je to jedna z mojich najobľúbenejších skladieb na tomto albume. Lyric video vytvoril talentovaný výtvarník a fotograf Jakub Gulyás, s ktorým rada spolupracujem už veľa rokov. Jeho textovú časť sme natáčali presne v deň mojich 35. narodenín,“ dodala speváčka.

Zdroj: TASR; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.