Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Dojímavo krásne: Karel Gott spieva s dcérkou Charlotte Elou!

Skladbu zložil Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Maestro Karel Gott oslávi čoskoro osemdesiatku!

K jeho významnému životnému jubileu vydáva Supraphon hneď dve špeciálne kolekcie, ktoré mapujú najobľúbenejšie piesne z priebehu šiestich dekád jeho oslnivej hudobnej kariéry.

Hudobný darček pre všetkých priaznivcov Karla Gotta vyjde presne mesiac pred jeho osemdesiatkou – teda 14. 6. 2019. Bude obsahovať aj nový singel – dueto Gotta s dcérou Charlotte Ellou, ktorý sa k fanúšikom dostal už v predstihu.

Spomínaná singlová novinka prináša prekvapivé spojenie Karla Gotta s hitmakerom Richardom Krajčom, ktorý je autorom novej piesne Srdce nehasnou. Je to prvýkrát, kedy sa frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo rozhodol napísať pieseň pre niekoho iného, ako pre svoju úspešnú kapelu. Finálnu podobu piesne doladil s Petrom Harazinom zo skupiny Nebe. Vzniklo tak mimoriadne dueto pre Karla Gotta a jeho dcéru Charlotte Ellu. „Bola to výzva. Nikdy som pre nikoho iného neskladal, a preto som sa dokonca aj trochu bál. Každá pieseň je pre mňa totiž taký malý klenot a ja som si hovoril, že Karel by si zaslúžil jeden taký ,vybrúsený‘. A o to sme sa s pokorou všetci pokúsili. Vznikla spoveď zrelého múdreho muža, otca, ktorý už, vie, čo sa chystá‘. Bol som rád, že sa Karlovi i Charlottke pesnička páčila, a verím, že sa zapáči aj fanúšikom. Zaspievali ju totiž nádherne a vložili do nej veľké emócie,“ opísal vznik pesničky Richard Krajčo.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Karel Gott k tomu dodáva: „Po dvoch rozprávkových duetách s Charlottkou pre nás Richard Krajčo napísal prvú spoločnú pieseň, po akej som už dlhšiu dobu túžil. Nesie v sebe hĺbku a energiu rozpravy medzi otcom a jeho dospievajúcou dcérou. Richard úplne presne vystihol silu myšlienky odovzdať v piesni mojej dcére pohľad na životné situácie, ktoré ju môžu tiež postretnúť. Som hrdý na to, s akým nasadením a profesionalitou Charlottka pieseň naspievala.“

Zdroj: PR Správa; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.