Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Alec Baldwin čelí obžalobe: Rodina smrteľne postrelenej kameramanky žiada odškodné

Koncom minulého roka svetom otriasla smrteľná nehoda, počas ktorej herec zastrelil mladú kameramanku.

Rodina ženy, ktorú americký herec Alec Baldwin vlani v októbri smrteľne postrelil pri nakrúcaní filmu Rust, podala na herca žalobu a žiada „značné“ odškodné.

Právnik rodiny Brian Panish v utorok na tlačovej konferencii vyhlásil, že k smrti Halyny Hutchinsovej viedlo neohľaduplné správanie a opatrenia na znižovanie nákladov Baldwina a ďalších výrobcov filmu Rust. Právnik zastupujúci Hutchinsovej manžela Matthewa a syna Androsa tiež predložil zoznam „najmenej 15 štandardov“, ktoré producenti pri natáčaní podľa jeho názoru ignorovali.

Na otázku, akú kompenzáciu bude rodina požadovať, Panish odpovedal: Veríme, že bude značná.

Halyna Hutchinsová si zaslúžila žiť a obžalovaní mali tú moc, aby zabránili jej smrti, uvádza sa v podanej žalobe. Dokument tvrdí, že výrobcovia sa namiesto toho rozhodli pre redukciu bezpečnostných postupov, čím ohrozili ľudské životy, „naháňali sa za termínmi, aby dodržali harmonogram“ a ignorovali početné sťažnosti na porušenie pravidiel bezpečnosti.

Baldwin hrá v pripravovanom westernovom filme Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je usvedčený z vraždy. Spolu sa vydajú na útek, keďže chlapec je za tento zločin odsúdený na trest smrti obesením.

V kauze okolo smrti Halyny Hutchinsovej bolo podaných už viacero žalôb: vlani v novembri hlavný osvetľovací technik filmu Serge Svetnoy žaloval Baldwina za nedbanlivosť a supervízorka scenára Mamie Mitchellová v inom súdnom konaní obvinila Baldwina, že počas nakrúcania hral „ruskú ruletu“ s bezpečnosťou.

Hannah Gutierrezová-Reedová, zbrojárka, ktorá mala vo filme na starosti zbrane, v januári zažalovala dodávateľa filmovej munície a obvinila ho z toho, že medzi atrapami nábojníc nechal skutočné guľky. V týchto kauzách v súčasnosti prebieha trestné vyšetrovanie.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.