Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Spoznajte príbeh božskej Céline Dion: Do kín prichádza film Hlas lásky!

Film inšpirovaný jej životom vznikol ako pocta a oslava kanadskej divy Céline Dion.

Príbeh filmu sa začína v Québecu koncom 60. rokov 20. storočia, keď Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. dieťa – Aline. V rodine Dieuovcov prevláda celý život hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, zlatý hlas.

Keď si ho vypočuje hudobný producent Guy Claude, napadne mu urobiť z Aline najväčšiu svetovú speváčku. S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guya Claudea, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu.

Najprv som hlavnej postave hovorila Céline. O šesťdesiat strán neskôr sa k projektu pripojila Brigitte Buc, s ktorou som pracovala. Presvedčila ma, aby sme krstné mená zmenili. Tým sa všetko odblokovalo. Vďaka ‚Aline‘ zachovávame realitu,“ prezradila scenáristka.

Na otázku, prečo zmena mena nakrúcanie zjednodušila, reagovala slovami: Pretože dve Céline Dionové neexistujú! Je živá a zdravá a slávnejšia ako kedykoľvek predtým,“ hovorí Lemercierová.

So Céline Dion sa vraj nikdy nepokúsila stretnúť. „Je veľmi zaneprázdnená, obklopená svojimi spolupracovníkmi, vedela som, že by som sa s ňou mohla stretnúť na päť minút pred jej šou alebo chvíľku na módnej prehliadke. Na čo by to bolo dobré? Ona sama preferovala scenár vôbec nečítať. Urobila som všetko pre svoj projekt a dúfam, že sa jej bude páčiť, že sa nebude cítiť zradená,“ verí režisérka, scenáristka a predstaviteľka hlavnej úlohy vo filmovej novinke, ktorú nakrúcali vo Francúzsku, Kanade, Španielsku a USA.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.