Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Do slovenských kín mieri komediálna dráma s hviezdnym obsadením: Známi neznámi oznamujú príchod trailerom

Pozrite si prvé zábery filmu režisérky Zuzany Mariankovej.

Mesiac pred uvedením snímky do slovenských kín predstavili jej tvorcovia oficiálny trailer.

Komédia s trpkou príchuťou o partii českých a slovenských priateľov, ktorí sa schádzajú v byte, aby oslávili príchod Nového roka, nastavuje zrkadlo spoločnosti. „Je to filmový príbeh, ktorý pozeráte a hovoríte – au! Viete sa vcítiť do väčšiny postáv príbehu, lebo sa to stalo aj vám. A ak nie, tak sa vám to skôr či neskôr stane,“ nechala sa počuť producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

Počas večera sa totiž medzi filmovými priateľmi zrodil zdanlivo nevinný nápad: vyložiť mobilné telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…?

Svoje o tom vie aj obľúbená slovenská herečka Petra Polnišová: „Mnohokrát som vďaka svojej nepozornosti poslala esemesku osobe, ktorá ju nemala dostať,“ smeje sa. A keďže sa na filme podieľa ako koproducentka, trailer, ktorý mal premiéru práve dnes, videla medzi prvými: „Pozývam vás, aby ste si ho pozreli. My zatiaľ pracujeme ako včely na tom, aby ste film Známi neznámi videli v kinách o mesiac v auguste,“ neskrýva nadšenie. A pridávajú sa k nej aj ďalší herci, ktorí sa v snímke objavia.

„Verím, že sa v lete konečne uvidíme v kine!“ (Tomáš Maštalír)

„Pozývam vás pozrieť si prvé zábery a trailer filmu, ktorý som ja síce ešte nevidela, ale veľmi sa na to teším.“ (Klára Issová)

„Bolo to úžasné nakrúcanie, ten film úplne milujem a preto som rada, že môžem byť súčasťou československej verzie. A neuveriteľne sa teším do kina. Buďte ready, o chvíľu ho môžete vidieť. “ (Anna Kadeřávková)

„Chcem vás čo najsrdečnejšie pozvať na premiéru traileru filmu Známi neznámi na sociálnych platformách filmu. Pozrite si ho, zdieľajte, budeme sa tešiť na vašu priazeň.“ (Sväťo Malachovský)

„Bude to jazda!“ (Tomáš Měcháček)

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Známi neznámi sú adaptáciou svetoznámej predlohy Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti) režiséra Paola Genovesa, ktorá má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je dokonca zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov. Snímka získala niekoľko prestížnych filmových ocenení, ako Najlepší scenár pre medzinárodný hraný film na filmovom festivale Tribeca 2016 či David di Donatello Awards za Najlepší film a Najlepší scenár.

Slovenskú adaptáciu scenára pripravili Petr Jarchovský – český scenárista filmov Pelíšky, Želary, Občiansky preukaz, Učiteľka a režisérka filmu Zuzana Marianková. Producentsky ho zastrešuje Wanda Adamík Hrycová, koproducentmi sú Petra Polnišová a Juraj Brocko.

Filmové má hviezdne herecké obsadenie, objavia sa v ňom slovenské a české herecké osobnosti: Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Klára Issová, Martin Hofmann, Sväťo Malachovský, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková.

Premiéra je naplánovaná na 5. augusta 2021.

Zdroj: PR SPRÁVA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.