Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Krištáľové krídlo konečne pozná svojich finalistov! Medzi nominovanými je aj herec z Búrlivého vína!

Medzi nominovanými je aj skupina Peter Bič Project, športová legenda Michal Martikán, známy spisovateľ Jozef Karika, či herec Juraj Loj.

Veľká porota Krištáľového krídla rozhodla o nominovaných na toto ocenenie za rok 2020. Mená laureátov v deviatich samostatných kategóriách sa verejnosť dozvie v rámci slávnostného galavečera 7. februára 2021 na Jednotke RTVS. TASR o tom informovala manažérka ocenení Katarína Srkala.

Medzi nominované osobnosti na Krištáľové krídlo za rok 2020 patria vedci, ktorí vyvinuli PCR testy na detekciu vírusu SARS-CoV-2 Boris Klempa a Pavol Čekan, či traumatológ Peter Šimko. Medzi nominovanými je aj skupina Peter Bič Project, športová legenda Michal Martikán, známy spisovateľ Jozef Karika, či herec Juraj Loj. Návrhy na nominácie zasielala široká verejnosť do konca októbra.

Nominované osobnosti v jednotlivých kategóriách sú za oblasť hudby Peter Bič Project, Ľubica Čekovská, Janoška Ensemble, za filantropiu Adriana Havašová, Eva Gažová, Lucia Pašková a Šimon Šicko, v kategórii hospodárstvo Miroslav Blažek, Pavol Jakubec, Juraj Habovšiak, za oblasť medicíny a vedy Alexandra Bražinová, Peter Šimko, Boris Klempa a Pavol Čekan, za výtvarné umenie Igor Piačka, Ondrej Rudavský, Jana Machatová a Peter Machata, v kategórii šport Erik Černák, Branislav Koniar, Michal Martikán, za oblasť publicistiky a literatúry Jozef Karika, Marián Andričík, Boris Koreň, za divadlo a audiovizuálne umenie Juraj Loj, Peter Bebjak, Jaroslav Moravčík, v kategórii inovácie a startupy Andrea Basilová, Martin Herman, Dalibor Cicman.

Porotcovia na tomto stretnutí zároveň rozhodli o dvoch laureátoch Mimoriadnej ceny. Sú nimi prof. MUDr. Daniela Ostatníková, ktorá sa celoživotne venuje téme autizmu a prof. PhDr. Karol Horák, ktorý je významným slovenským spisovateľom, dramatikom, literárnym a divadelným vedcom.

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech. Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.