Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Legendárna Perinbaba má pokračovanie. Kedy si ho budeme môcť pozrieť?

Po vyše dvoch rokoch náročnej práce predstavil legendárny režisér Juraj Jakubisko prvé zábery zo svojho nového magického príbehu s názvom PERINBABA A DVA SVETY.

„Film Perinbaba ako vianočná rozprávka vychovala na Slovensku tri generácie. Stala sa tak populárnou, že sa teší záujmu divákov aj po tridsiatich piatich rokoch,“ podotkol režisér filmu. „Po celý čas som dostával od divákov listy so žiadosťou, aby som nakrútil pokračovanie. Dlho som váhal… Po 35-tich rokoch som sa však rozhodol nakrútiť iný príbeh. PERINBABA a DVA SVETY. Sen vo sne, príbeh v príbehu. Pretože vždy máme možnosť si vybrať jeden z dvoch svetov. Zázraky sa nestávajú iba vo sne, ale i v živote. Ak po niečom skutočne túžime, splní sa nám to…“

Perinbaba a Dva svety nie je klasická rozprávka. „Nemám rád príbehy, v ktorých hlavný hrdina sedí po celý čas za pecou, potom strčí každého do vrecka, a pečené holuby mu padajú len tak… Deti by mali mať vzory v ľuďoch, ktorí cieľavedome a vlastným pričinením dosiahnu svoje šťastie. V príbehu dominuje fantázia, humor a poézia. Môj Lukáš, syn Alžbetky a Jakuba, sa vyberie do sveta, hľadať šťastie a lásku. Na svojej púti sa často dostane na rázcestie, a musí si vybrať, ktorou cestou sa vydá. A každé rozhodnutie, či už dobré, alebo zlé, mu zmení život. Rovnako ako nám v reálnom živote. Vytvoril som bizarný svet snov, ktoré sa stávajú realitou…,“ dodáva Juraj Jakubisko.

Hlavnou postavou nového príbehu je Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. V hlavnej ženskej postave, Lucii, sa predstaví talentovaná Valéria Frištik. Vo filme uvidíme aj ďalších slovenských a českých hercov (Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Valerie Zawadská, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Klára Cibulová, Darja Paulovič …)

Nový očakávaný film Juraja Jakubiska si budú môcť slovenskí a českí diváci pozrieť vo svojich kinách už v prvej polovici roka 2020.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: PR správa; YouTube.com

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.