Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Skladba, pri ktorej sa vám bude chcieť plakať: Sima Martausová si chce zachovať svoju tvár!

Do kín mieri romantická dobová (slovensko-islandská) dráma MALÁ RÍŠA. Na režisérsku stoličku si zasadol Peter Magnát.

Ide o nadčasový príbeh z obdobia druhej svetovej vojny, v ktorom sa hlavné postavy dostanú do hraničných životných situácií. Postavia sa v ňom proti sebe dva celkom odlišné páry – Eva (Alicia Agneson) s Jackom (Lachlan Nieboer) a Bar (Brian Caspe s Cat (Klara Mucci), ktorí každý po svojom hľadajú svoje šťastie.

Malá ríša (Little Kingdom) má medzinárodné obsadenie. Filmový štáb tvorili ľudia až z deviatich krajín – zo Slovenska, Islandu, Veľkej Británie, USA, Švédska, Chorvátska, Česka, Rakúska a Maďarska.

Jednu z hlavných úloh si v celovečernej snímke zahral aj herec Ján Jackuliak.

Nakrúcalo sa v obrovskej odstavenej továrni na výrobu magnezitu v Nižnej Slanej, taktiež v banskej obci Špania dolina, vo františkánskom kláštore v Rožňave, v kaštieli v Tomášikove, v Čachticiach a vo fabrike v Štóse, kde len pre film po 50-tich rokoch spustili stroj, ktorý vo filme obsluhoval Jack.

Pod titulnú skladbu k filmu sa podpísala speváčka Sima Martausová. Dostala názov „Zachovám si svoju tvár“.

„Po spoločnom stretnutí s tvorcami filmu a po pozretí prvého zostrihu celého filmu, som mala v sebe ihneď emócie, ktoré som chcela vložiť do pesničky. Vo filme boli situácie, keď ľudia zapierali svoje vlastné ja, niekedy strácali aj svoje pravé tváre – kvôli strachu, kvôli prežitiu, kvôli lepšiemu životu… Aby bola pieseň autentická, nevychádzala som len z toho, čo som videla vo filme, ale predstavila som si aj svoj vlastný život a situácie, keď som sa možno aj ja ocitla pred rozhodnutím – zachovať si alebo prispôsobiť svoju tvár. Pieseň sa volá ´Zachovám si svoju tvár´, pretože si myslím, že hoci to je niekedy ťažké a nie vždy sa nám to možno darí, vždy je dôležité vrátiť sa k sebe samému, stáť za sebou a zachovať si svoju tvár. Je to férové k sebe aj k ostatným. Vážim si, že tvorcovia filmu oslovili s ponukou na spoluprácu práve mňa. Páčia sa mi dobové filmy a páčia sa mi filmy, ktoré majú v sebe myšlienku,“ prezradila hudobníčka.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: Rádio Jemné, PR správa, YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.