Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

ZLOM v ŠKANDÁLE v kráľovskej rodine! Stane sa z nej PRINCEZNÁ?

Delphine Boëlová sa súdila o uznanie otcovstva od roku 2013. Nastal konečne zlom?

Mnoho žien sníva o tom, že sa raz stanú princeznou či kráľovnou. Belgická sochárka Delphine Boëlová (52) však tento sen dotiahla až na súd! Takmer 10 rokov sa totiž súdila o možnosť používať tento kráľovský titul. Ako nemanželské dieťa belgického kráľa to však nemala jednoduché a trvalo 7 rokov, kým jej súd vyhovel.

Albert II. sa spolu so svojou manželkou kráľovnou Paolou po niekoľkoročných sporoch stretli s nemanželskou dcérou Delphine Boëlovou, ktorej na základe rozhodnutia súdu patrí titul Jej kráľovská výsosť princezná Delphine.

Po všetkom tom zmätku, utrpení a bolesti je čas na odpustenie, zahojenie a uzmierenie,“ uviedla trojica vo svojom utorkovom vyhlásení – dva dni po tom, čo došlo k stretnutiu.

„Spoločne sme sa rozhodli vydať sa na túto novú cestu. Bude si to vyžadovať trpezlivosť a úsilie, ale sme odhodlaní tento krok podstúpiť,“ dodali.

Princezná Delphine sa narodila v roku 1968 belgickej barónke Sibylle de Selys Longchamps (79), s ktorou mal budúci belgický kráľ vzťah až do roku 1984. Albert bol už v tom čase ženatý s budúcou kráľovnou Paolou, pričom jeho nelegitímna dcéra bola utajovaná. K odhaleniu Albertovej starej mimomanželskej aféry došlo v roku 1999, pričom panovník zanovito odmietal, že má nelegitímneho potomka.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.