Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Ivana Gottová oznámila smutnú správu: Vydanie autobiografie jej manžela sa posúva!

Český spevák Karel Gott ešte počas života dopísal autobiografiu. Postupne ju skladal z mozaiky svojich spomienok, editoval a dopisoval.

Dokončovatelia jeho diela, na čele s manželkou Ivanou Gottovou, získavali a stále získavajú množstvo unikátnych fotografií, dokumentov a archívnych materiálov, ktoré doteraz neboli publikované.

Existencia niektorých z nich bola pre nich novinkou.

Ivana Gottová na sociálnej sieti Facebook uviedla, že kniha vyjde na budúci rok v marci.

„Jediná autentická a autorizovaná autobiografia môjho manžela Karla Gotta bude jedinečná a unikátna. Som si plne vedomá zodpovednosti, ktorú som na seba prevzala. Sľúbila som manželovi, že knihu, ktorou sa zaoberal v posledných rokoch života, dotiahneme obrazovo a graficky do takej podoby, s ktorou by sa stotožnil a bol by spokojný do posledného detailu,“ napísala.

„Napriek tomu, že ide o autobiografiu výnimočného človeka, je mojou povinnosťou – ako som manželovi sľúbila – dodržať svoj záväzok, a to je, že kniha bude nielen po textovej, ale aj po grafickej a obrazovej stránke rovnako nevšedná a úprimná, ako bol Karlov život. Také široké poňatie a precízne spracovanie si však vyžadujú veľa času, ktorého sa nám, aj s ohľadom na ďalšie projekty venované môjmu manželovi, bohužiaľ nedostáva. Je mi úprimne ľúto, že vás musím sklamať, keď teraz oznámim, že sme s mojimi spolupracovníkmi po dlhej a zrelej úvahe dospeli k neľahkému rozhodnutiu, a to posunúť vydanie knihy na marec budúceho roka. Viem, že sa na ňu mnohí tešíte a netrpezlivo očakávate jej vydanie,“ uzavrela.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.