Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Chcela byť len milovaná: Princezná Diana zomrela pred 23-mi rokmi!

V júli v roku 2021 umiestnia v Kensingtonskom paláci v Londýne sochu princeznej Diany. Stane sa tak pri príležitosti 60. výročia jej narodenia, o čom na svoje stránke informovala stanica BBC.

Sochu dali vyrobiť jej synovia, princovia William a Harry. Urobili tak ešte v roku 2017, pri príležitosti 20. výročia tragickej smrti ich mamy. Obaja sú presvedčení, že socha všetkým návštevníkom Kensingtonského paláca pripomenie život a posolstvo ich matky. Sochu vytvoril umelec Ian Rank-Broadley. Spomínaný sochár je autorom aj portrétu kráľovnej Alžbety II., ktorý sa nachádza na britských minciach.

Princezná Diana bola prvou manželkou ich otca, princa Charlesa, následníka britského trónu. Rozviedli sa v roku 1996.

Diana sa narodila 1. júla 1961. Zahynula 31. augusta v roku 1997. Spolu s ňou psrišiel o život jej vtedajší partner Dodi al-Fayed. Ich auto havarovalo v parížskom tuneli.

Kensingtonský palác uviedol, že umiestnenie sochy bolo posunuté z dôvodu pandémie nového koronavírusu. Na budúci rok však bude odhalená v jednej zo záhrad paláca.

V Londýne sa nachádza viacero pamätníkov venovaných princeznej Diane. Jedna zo záhrad Kensingtonského paláca bola otvorená pri príležitosti 20. výročia jej smrti.

Kensingtonský palác je v súčasnosti oficiálnou rezidenciou Princa Williama a jeho manželky, vojvodkyne z Cambridgea. V minulosti bol sídlom jeho mamy Diany.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.