Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Hudobný maratón: Skladby Elvisa Presleyho spieval desiatky hodín v kuse!

Imitátor amerického speváka Elvisa Presleyho, 50-ročný Nór menom Kjell Henning Bjornestad, prekonal doteraz platný svetový rekord v spievaní piesní legendárneho kráľa rokenrolu.

Známy pod umeleckým menom Kjell Elvis, vydržal spievať „elvisovky“ 50 hodín a 50 minút a 50 sekúnd.

Kjel Elvis svojím výkonom pokoril doteraz platný rekord až o sedem hodín. Pred 16-timi rokmi ho vytvoril Nemec Thomas „Curtis“ Gäthjem, ktorý sa vďaka tomu dostal aj do Guinnessovej knihy rekordov.

„Nikdy viac,“ priznal sa Kjel Elvis po svojom vystúpení v jednom z barov v centre Osla. Spievať začal vo štvrtok ráno o 8-mej a skončil v sobotu o 10:50.

Jeho pesničkový maratón sa vysielal online na internete a Bjornestad svojich fanúšikov vyzval, aby počas jeho vystúpenia prispeli peňažnými darmi. Tie sa neskôr použijú na financovanie nemocnice v Mjanmarsku.

Kjel Elvis pil pred vystúpením ovocno-zeleninové kokteily smoothies, jedol ovocie a energetické tyčinky, čo mu pomohlo vydržať a spievať, aj keď jeho hlas bol v posledných hodinách vystúpenia už pomerne unavený a zachrípnutý.

Bjornestad (52) upútal pozornosť zahraničných médií aj v minulosti, keď dvakrát prekonal rekord v spievaní repertoáru Elvisa Presleyho. Naposledy sa tak stalo v roku 2003, keď spieval v kuse 26 hodín.

Elvis Presley, ktorý zomrel v roku 1977 a bol známy ako Kráľ rokenrolu, patril medzi kultúrne ikony 20-teho storočia. Mal desiatky hitov a predal viac ako 146 miliónov albumov. Podľa Americkej asociácie hudobného priemyslu získal viac zlatých albumov, ako ktorýkoľvek iný spevák.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.