Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Milovníci hokeja! Do kín mieri dokument HOKEJOVÝ SEN

Časozberný dokument chce motivovať mladých ľudí, aby si našli cestu k hokeju.

Nový film Hokejový sen, ktorý zachytáva hokejovú rozlúčku Ladislav Nagya a zároveň začínajúcu kariéru 9-ročného hokejistu z Košíc, premietnu v kinosálach na Slovensku v piatok 9. júla.

Diváci v Košiciach, Bratislave, Michalovciach, Trebišove, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Skalici, vo Zvolene a v mnohých ďalších mestách sa môžu tešiť na hviezdne mená ako Marián Hossa, Rastislav Staňa, Dominik Graňák, Martin Štrbák, Andrej Meszároš, Ján Laco, Boris Valábik a ďalšie zvučné mená. Tieto legendy sa rozhodli podporiť ušľachtilú myšlienku filmu, ktorého cieľom je vzbudiť záujem o hokej najmä u najmladších fanúšikov a pomôcť tak na Slovensku vychovať novú generáciu hráčov, ktorá by tento šport vrátila späť na svetovú úroveň.

Dokumentárna snímka Hokejový sen zachytáva atmosféru košického šampionátu 2019 prostredníctvom dvoch postáv, dvoch príbehov a dvoch hokejových generácií. Prvá dejová línia sa točí okolo legendárneho Ladislava Nagya, majstra sveta a najväčšej hrajúcej hviezdy HC Košice.

Druhou postavou je Jonáš Pahuli, mladý hokejista z východného Slovenska. V roku 2002, keď sme v Göteborgu získali zlaté medaily, ešte nebol na svete. Počas posledného svetového šampionátu na Slovensku mal dva roky a vôbec si ho nepamätá. Majstrovstvá sveta 2019 v Košiciach preňho teda predstavovali jedinečnú možnosť vidieť najlepší svetový hokej naživo a „nakopnúť“ svoju vlastnú kariéru.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: (teraz.sk/kultura; YouTube.com)

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.