Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Zaslúži si to! Tom Hanks získa prestížnu filmovú cenu

Americký herec Tom Hanks dostane na budúcoročnom udeľovaní Zlatých glóbusov ocenenie za celoživotný prínos do filmového priemyslu. Na slávnostnom podujatí, ktoré sa bude konať na začiatku januára, si herecká legenda prevezme Cenu Cecila B. DeMilla.

„Tom Hanks už viac než tri desaťročia očaruje obecenstvo svojím bohatým a hravým stvárňovaním filmových postáv. Taký presvedčivý, ako je na striebornom plátne, je však aj za kamerou ako spisovateľ, producent a režisér,“uviedol Lorenzo Soria, predseda Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov (HFPA), ktorá spomínané ocenenie udeľuje.

Tom Hanks získal rok po roku Oscarov a Zlaté glóbusy za stvárnenie hlavných postáv vo filmoch Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Prvýkrát zaujal filmom Veľký (1988). Jeho ďalšími úspešnými snímkami boli Bezsenné noci v Seattli (1993), Apollo 13 (1995), Zachráňte vojaka Ryana (1998) či Most špiónov (2015).

V dabingu sa preslávil nahovorením kovboja Woodyho v sérii animovaných filmov Príbeh hračiek (1995, 1999, 2010, 2019).

Cena Cecila B. DeMilla sa udeľuje každoročne – hercovi, režisérovi alebo filmovému producentovi, ktorého práca má trvalý dosah na filmový priemysel. Jej držiteľmi sú napríklad Jeff Bridges, Denzel Washington, George Clooney, Meryl Streep, Morgan Freeman, Robert De Niro, Audrey Hepburn či Clint Eastwood.

V poradí 77-my ročník Zlatých glóbusov sa uskutoční 5. januára 2020 v Beverly Hills.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.