Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Veľké prekvapenie: Princezná Diana si mala zahrať po boku Kevina Costnera!

Zosnulá britská princezná Diana mala účinkovať v druhom pokračovaní romantického thrilleru Osobný strážca (1992). Potvrdil to sám Kevin Costner, ktorého citoval denník The Guardian.

V pôvodnom filme stvárnil agenta určeného chrániť popovú hviezdu v podaní už tiež zosnulej americkej speváčky Whitney Houston. Podľa Costnerových slov sa princezná z Walesu, ako aj produkčný tím, nevedeli dočkať začiatku nakrúcania.

„Nikto o tom skutočne nevedel približne rok,“ prezradil americký herec a dvojnásobný držiteľ Oscara.

Kevin Costner po prvý raz prehovoril o tomto projekte v roku 2012, keď vysvetlil, že dej plánovaného filmu mal zahŕňať jeho postavu, chrániacu postavu Diany pred fanatickými fanúšikmi a paparazzmi. Ich vzťah sa mal rozvinúť romanticky. Herec dodal, že scenár projektu sa mu dostal do rúk deň pred tragickou smrťou Diany pri autohavárii v Paríži na konci augusta 1997.

Costner upresnil, že s Dianou diskutoval o plánovanom filme, najmä však o intímnych scénach. Podľa neho rozhovory sprostredkovala Sarah Fergusonová, vojvodkyňa z Yorku a Dianina rodinná príslušníčka.

Film Osobný strážca zarobil 411 miliónov dolárov, čo z neho spravilo druhý komerčne najúspešnejší film roku 1992. Soundtrack, ktorý naspievala v tom čase 29-ročná Houston, je s predajom 45 miliónov kópií dodnes najlepšie predávajúcim sa albumom s filmovou hudbou všetkých čias.

Pre Whitney Houston išlo zároveň o herecký debut.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.