Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Na čo všetko môžete použiť kolu?

Kola patrí medzi obľúbené nápoje, ale vedeli ste, že ju môžete použiť aj v domácnosti či záhrade? Na čo všetko sa dá využiť?

Pomáha pri trávení a zastavuje čkanie Ak ste to prehnali s jedlom alebo alkoholom, skúste ako prvú pomoc použiť práve kolu. Sóda a kyseliny prinášajú úľavu pri tráviacich ťažkostiach. Vhodnou formou pomoci je aj pri nepríjemnom čkaní.

Zmierni bolesť hlavy Kola obsahuje kofeín. Aj preto ju mnohí používajú ako prostriedok proti bolesti hlavy či začínajúcej migréne.

Čistí okná a zrkadlá Kola obsahuje kyselinu citrónovú. Práve táto zložka má výborné čistiace schopnosti. Ako teda vyčistiť sklenené tabule či zrkadlá? Jednoducho! Namočte handričku do koly, prejdite ňou po sklenenom povrchu a potom zvyšky nápoja odstráňte utierkou namočenou vo vode. Tento trik môžete použiť aj na vyčistenie skiel na okuliaroch.

Dá stopku mastnote na kuchynskej doske či sporáku Poradiť si s mastnotou na kuchynskej doske a sporáku dá občas zabrať každej gazdinke. Keď budete najbližšie bojovať s týmto problémom, skúste použiť kolu. Tento trik sa osvedčí aj pri mastných škvrnách na podlahe napríklad v garáži.

Pripáleniny na kuchynskom riade Ako sa rýchlo zbaviť pripálených zvyškov jedál z panvíc či hrncov? Stačí do nich naliať kolu a nechať pôsobiť zhruba 30 minút.

Poradí si s benzínovým zápachom na pracovnom oblečení Poradiť si s ropným zápachom nie je jednoduché. Zbaviť sa ho možno tak, že pridáte približne 300 ml koly do práčky a potom pracovné oblečenie vyperiete.

Vyčistí aj strieborné predmety Zájdenému striebru vrátite lesk tak, že ho na niekoľko minút namočíte do koly.

Zmierni svrbenie i bolesť pri štípancoch od hmyzu Poštípal vás komár a bojujete s nepríjemným svrbením? Potom si dané miesto niekoľkokrát potrite kolou a svrbenie ustúpi. Rovnako postupujte aj vtedy, ak vás bodne včela, zmierni to opuch i bolesť.

Poradí si so žuvačkami na rozličných povrchoch Žuvačky vo vlasoch, na topánkach, podlahách či nábytku ľahko odstránite, ak na ne nanesiete malé množstvo koly. Zvyšky zoškrabnite tupým nožom.

Vyženie slimáky z vašej záhrady Slimáky na hriadkach, o ktoré sa poctivo staráte, dokážu narobiť peknú šarapatu. Ak kolu použijete v záhrade, slimákov sa zbavíte.

Rýchlo rozmrazí zamrznuté čelné sklá na vašom aute Ak sa vám nechce počas zimy dennodenne zoškrabovať námrazu zo skiel vášho auta alebo nemáte k dispozícii špeciálny rozmrazovací sprej, siahnite po kole. Nápoj rýchlo roztopí ľad a vyčistí čelné sklo.

Odoženie dotieravé osy z vášho dvora Sladké nápoje osy priťahujú, ale zloženie koly, naopak, osy ničí. Ak osy chodia rady dnu cez okná, dajte na okenný parapet misku naplnenú týmto nápojom.

Je vhodná aj do koláčov a marinád Ak pridáte malé množstvo koly do koláča, bude po upečení nadýchanejší i chutnejší. V prípade, že ju pridáte do marinády, skrátite tak čas potrebný na tepelnú úpravu mäsa.

Poslúži ako odstraňovač hrdze Hrdze z rozličných predmetov sa zbavíte tak, že ich na noc namočíte do koly a potom zvyšky odstránite šmirgľom.

Čistič záchodovej misy
Na vyčistenie toalety nepotrebujete čistiaci prostriedok. Postačí, ak do nej vylejete plechovku koly, necháte aspoň hodinu pôsobiť a spláchnete.

Zdroj: plnielanu.zoznam.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.