Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Máte v mobile aplikáciu na zoznámenie sa? Môžu vás napadnúť hackeri!

Jedna z najväčších IT spoločností varuje pred kybernetickými útokmi.

60% zoznamovacích aplikácií sa môže obávať útokov!

Podľa analýzy spoločnosti IBM viac ako 60% najpoužívanejších mobilných aplikácií na zoznamovanie sa, ktoré skúmali, nie je vôbec chránených pred množstvom kybernetických útokov. Ich používatelia preto vystavujú značnému riziku nielen osobné informácie, ale napríklad aj podnikové dáta.

Množstvo zoznamovacích aplikácií má priamy prístup aj k ďalším funkciám v mobilných telefónoch, ako napríklad fotoaparát, mikrofón, ďalej úložný priestor, služby polohy GPS a údaje z mobilnej peňaženky. Ich kombinácia s nedostatočnou alebo žiadnou bezpečnostnou ochranou môže byť využitá útočníkmi.

V dnešnom prepojenom svete sú zoznamovacie aplikácie bežným a pohodlným prostriedkom pre nezadaných všetkých vekových kategórií na nájdenie si nového partnera. Zhruba 31 miliónov ľudí už niekedy použilo webovú stránku alebo aplikáciu určenú na zoznámenie sa. A 2/3-tiny ľudí mali rande s niekým, s kým sa zoznámili online. Mnoho konzumentov používa, a najmä dôveruje množstvu aplikácií stiahnutých do vlastných mobilných telefónov. A práve táto dôvera dáva hackerom možnosť zneužiť ich nedostatočnú ochranu a slabé miesta. Používatelia by mali byť opatrní a neposkytovať týmto stránkam, či aplikáciám priveľa osobných informácií.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.