Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

V obchodom centre v Dánsku odstránili sochu Michaela Jacksona. Komu tam prekážala?

Voskovú sochu popového kráľa Michaela Jacksona odstránili z priestorov najstaršieho nákupného centra v Dánsku. Zákazníci sa totiž sťažovali, že zosnulý americký hudobník bol obvinený zo zneužívania maloletých chlapcov.

Marketingová manažérka obchodného strediska Rödovre Centrum na predmestí Kodane, Charlotte Andersenová, v rozhovore pre dánsku televíziu TV2 uviedla, že v súvislosti s odhalením Jacksonovej sochy dostali približne 15 sťažností, prevažne od rodín s malými deťmi.

Najstaršie dánske nákupné centrum zorganizovalo výstavu voskových sôch hviezd šoubiznisu pri príležitosti týždeň trvajúcich školských prázdnin, ktoré sa začali v pondelok. Sochu Michaela Jacksona nakoniec nahradili sochou Brada Pitta.

Speváka prvýkrát obvinili zo sexuálneho zneužívania chlapcov v roku 1993, avšak rodina údajnej obete stiahla obvinenie po tom, ako sa s ňou Jackson finančne vyrovnal sumou 22 miliónov dolárov.

Súdený za údajné pohlavné zneužívanie detí bol až v roku 2003, avšak porota ho o dva roky neskôr vyhlásila za nevinného vo všetkých bodoch obžaloby.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.