Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

V ktorej krajine sa bude konať súťaž Zaoblená Miss?

Feministické aktivistky (a aktivistov) v Ugande pobúril návrh tamojšieho ministerstva turizmu – usporiadať súťaž krásy nazvanú „Zaoblená Miss Uganda“. Rezort chce takto do africkej krajiny prilákať viac zahraničných návštevníkov.

„Máme prirodzene obdarené dievčatá,“ povedal pre agentúru DPA minister turizmu Godfrey Kiwanda. „Koncept (súťaže) spočíva vo využití tohto prirodzeného daru… na posilnenie cestovného ruchu,“ dodal.

Ugandské feministky však jeho návrh rozhorčil. „Minister demonštruje patriarchálne presvedčenie, že ženy sú predmety alebo tovary, ktoré sa nakupujú a predávajú,“ uviedla mimovládna organizácia Sieť ugandských žien (UWONET). „Ženské telá nie sú predmety, ktoré majú byť vystavované pre potešenie mužov,“ dodala.

Podľa ministra Kiwandu však došlo k nedorozumeniu. „Aktivisti nepochopili náš koncept,“ povedal. „Prirodzenosť Afričanov je jedinečná a máme atraktívne telá,“ uviedol. Povedal tiež, že nápad na takúto súťaž, ktorá by bola oslavou plnších postáv, v podstate odporuje normám Západu, kde musia byť účastníčky podobných súťaží veľmi štíhle.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.