Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Čo robil Lukáš Pinček na galavečeri Krištáľové krídlo?

Ocenenie si odnieslo domov 11 osobností, medzi nimi aj kapela IMT Smile. Cenu jej odovzdal moderátor Príjemného rána – Lukáš Pinček.

Laureáti ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2018 sú už známi. Ich mená vyhlásili počas slávnostného galavečera v novej budove SND. Krištáľové krídla si prevzalo spolu 11 osobností, ktoré v roku 2018 dosiahli výnimočný počin. Mimoriadnu cenu získala odborníčka pre paliatívnu medicínu, doktorka Kristína Križanová.

V rámci 22. ročníka sa odborná porota zaoberala vyše 600 návrhmi. Z každej kategórie vybrala 10 nominantov.

Za rok 2018 si ocenenie Krištáľové krídlo prevzali: v kategórii Filantropia Jana Danišová, v kategórii Šport Zuzana Rehák Štefečeková, v kategórii Publicistika a literatúra Etela Farkašová, v oblasti Hospodárstva si ocenenie odniesol Miloslav Čurilla, za Hudbu Roman Patkoló. V kategórii Populárna hudba sa laureátom stal IMT Smile, v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie Miroslav Dvorský a v kategórii Inovácie a startupy Tomáš Brngál. Za oblasť Medicíny a vedy bol ocenený Michal Hulman a v kategórii Výtvarné umenie Ján Ťapák.

V kategórii Populárna hudba zvíťazila prešovská kapela IMT Smile,ktorej cenu odovzdal Lukáš Pinček z Príjemného rána.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Slávnostné odovzdávanie ocenení bolo nabité osobnosťami. Rok 2018 sa niesol v duchu osláv storočnice vzniku Československa a organizátori Krištáľového krídla sa rozhodli, že programom bude sprevádzať československá moderátorská dvojica Karin Haydu a Libor Bouček.

V pôsobivej otváracej choreografii vystúpili členovia Old School Brothers. Nádherná a talentovaná česká speváčka Monika Bagárová zaspievala pieseň od Alicia Keys. Slovenský duet Skúška snov predviedla Katarína Knechtová a Miroslav Žbirka. Záverečnou bodkou v programe bol René Štúr s prevedením piesne Lipová lyžka od Michala Dočolomanského, ktorá bola poctou zosnulým laureátom Lajosovi Grendelovi, Pavlovi Dvořákovi a tým, ktorí nás opustili v roku 2018. Veľkoleposť Krištáľového krídla umocnil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriána Kokoša,“ zhrnul program galavečera jeho režisér Nikita Slovák.

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odbore mimoriadny úspech. Ocenenie je udeľované od roku 1997 v rôznych oblastiach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

Laureáti Krištáľového krídla za rok 2018:

 • Publicistika a literatúra: prozaička Etela Farkašová za citlivý pohľad na problematiku vytesňovania starnutia zo spoločenského kontextu v románe Scenár.
 • Šport: strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková za vybojovanie na Majstrovstvách Európy v Rakúsku v individuálnej streľbe bronzovej a striebornej medaily, v tímovej streľbe striebornej a zlatej medaily.
 • Hospodárstvo: predseda predstavenstva najväčšieho slovenského celulózo-papierenského podniku Miloslav Čurilla, za výstavbu najmodernejšieho papierenského stroja, ktorý bude vyrábať nový inovatívny produkt na báze zberového papiera.
 • Divadlo a audiovizuálne umenie: operný spevák Miroslav Dvorský za výnimočné prevedenie Pucciniho Opery Tocsa.
 • Populárna hudba: skupina IMT Smile za nový album Budeme to stále my, z ktorého sa len za prvý mesiac predalo viac ako 8 500 nosičov.
 • Medicína a veda: kardiochirurg Michal Hulman za prvé implantovanie umelého srdca pacientovi s priamym ohrozením života v rámci V4.
 • Hudba: kontrabasista Roman Patkoló za ocenenie OPUS KLASSIK, nové vyznamenanie v oblasti klasickej hudby v Nemecku, ktoré bolo v tomto roku udeľované prvýkrát.
 • Výtvarné umenie: sochár Ján Ťapák za veľkolepú výstavu „V srdci“, v bratislavskej Danubiane
 • Inovácie a startupy: Tomáš Brngál, spoluzakladateľ firmy VIRTUAL MEDICINE, ktorá vytvorila aplikáciu Human Anatomy VR.
 • Filantropia: Jana Danišová za sociálny projekt vnucka.sk, ktorý vytvára rodinu pre osamelých seniorov.
 • Mimoriadna cena: Kristína Križanová,odborníčka pre paliatívnu starostlivosť na Slovensku. V roku 1995 spoluzakladala prvé oddelenie paliatívnej starostlivosti, pracovala ako primárka na oddelení paliatívnej starostlivosti Národného onkologického ústavu v Bratislave.

Všetkých nominovaných za rok 2018 si môžete pozrieť TU: https://kristalovekridlo.sk/nominovani-2018/

Zdroj: PR SPRÁVA

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.