Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Spadne lietadlo, ktorým letíte? Opýtajte sa novej aplikácie!

Aj keď lietanie patrí k najbezpečnejším spôsobom prepravy, veľa ľudí má z neho strach. Ak sa aj vy bojíte, že práve to vaše lietadlo spadne, stiahnite si aplikáciu, ktorá vám vypočíta pravdepodobnosť, či sa váš let skončí katastrofou.

Máte strach z lietania? Možno sa vám bude nastupovať na palubu o niečo jednoduchšie. Na svete je totiž nová aplikácia, ktorá vypočíta, aká vysoká je šanca, že sa lietadlo, v ktorom máte letieť, zrúti. Všetko, čo potrebujete na to, aby ste si overili bezpečnosť svojho letu, je meno leteckej spoločnosti, s ktorou letíte, typ lietadla a detaily letu – odkiaľ kam cestujete.
Autorom aplikácie je vývojár Nic Johns
, ktorý na nej pracoval hlavne kvôli svojej manželke, ktorá má strach z lietania. Ako typický príklad uvádza Johns let spoločnosti British Airways 747-400 z Londýna do New Yorku. Počas neho je šanca 1 k deväť miliónom, že lietadlo spadne. Pri vývoji aplikácie bolo posúdených viac ako 10 miliónov trás s použitím informácií z viacerých zdrojov, ktoré sa venujú leteckej bezpečnosti.
Načasovanie zverejnenia aplikácie ale nebolo veľmi šťastné. Pôvodne ju chcel autor predstaviť svetu vo februári minulého roka. Po nehode letu spoločnosti Air Malaysia sa však rozhodol, že v aplikácii dopracuje pár detailov. Na svetlo sveta sa tak dostala v decembri, no tiež v nie veľmi vhodnom čase – len pár dní po tom, ako sa zrútilo lietadlo AirAsia so 162 ľuďmi na palube. Napriek tomu boli podľa Johnsa ohlasy na jeho aplikáciu kladné, a to najmä od ľudí, ktorí mali z lietania strach. Aktuálne je apka "Am I Going Down?"
dostupná pre iPhony a iPady.

Zdroj: pluska.sk

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.