Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Vo vzduchu visí škandál: Oscarový večer nemá kto moderovať!

Také čosi sa nestalo od roku 1989.

Tohtoročný galavečer udeľovania amerických filmových cien Oscar sa s veľkou pravdepodobnosťou uskutoční bez konferenciera. Stane sa tak prvýkrát za ostatných 30 rokov. Za komika Kevina Harta, ktorý sa tejto úlohy vzdal, organizátori stále nenašli vhodnú náhradu.

Hoci tento fakt ešte oficiálne nepotvrdili, zdroje blízke zákulisiu tohto sledovaného a prestížneho podujatia tvrdia, že producenti oscarového večera pokračujú v príprave 91. ročníka udeľovania Cien Akadémie bez výberu konferenciera. Slávnostné udeľovanie cien sa uskutoční 24. februára v Los Angeles.

Ak sa okolnosti dovtedy nezmenia, pôjde o prvý oscarový galavečer bez konferenciera od roku 1989. Tento galavečer bol podľa AFP jedným z „najtrápnejších“ v histórii oscarových podujatí. Podľa iných je to, naopak, vítaná zmena.

Oscarový špecialista magazínu Variety Tim Gray vyhlásil: „Ľudia už celé roky hovoria, že tento formát – rovnaký od roku 1953 – potrebuje zmenu. Osobne si myslím, že nemať tohto roku žiadneho konferenciera je skvelá myšlienka. Keď príde reč na uvádzanie Oscarov, mnoho ľudí si v súčasnosti myslí, že prijať túto úlohu sa pre jej náročnosť neoplatí. Ide totiž o nevďačnú prácu.“

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.