Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Bývanie v Taliansku za 1€? Vážne?

Úrady v talianskom meste Sambuca di Sicilia prikročili k nezvyčajnému opatreniu. Chcú oživiť tamojšiu populáciu a zastaviť vyľudňovanie. To je dôvod, prečo ponúkajú desiatky domov za jedno euro. Mesto v uplynulých rokoch bojuje s odlivom obyvateľov, pretože sa sťahujú do väčších miest.

Nečaká sa!

Sambuca di Sicilia sa nachádza na vrchole kopca a poskytuje naozaj nádherné výhľady. V meste žije približne 6-tisíc obyvateľov. Každý záujemca o ponúkanú nehnuteľnosť môže nákup vybaviť okamžite.

Noví majitelia sa však musia zaviazať, že svoje domy zrenovujú do troch rokov za sumu začínajúcu sa na čiastke 15-tisíc eur a budú potrebovať záručný vklad 5-tisíc eur. Ten im bude vrátený po dokončení renovácie.

Zástupca starostu Giuseppe Cacioppa tvrdí, že kupci sklamaní nebudú. „Sambuca je známa ako mesto nádhery. Tento úrodný pás zeme má prezývku pozemský raj. Sme situovaní v prírodnej rezervácii s veľkou históriou. Obklopujú nás skvelé pláže, lesy a hory. Mesto je tiché a pokojné; idylické útočisko pre zdravý život,“ vyhlásil.

Cacioppo, ktorého vo štvrtok citoval denník The Guardian, ďalej zdôraznil, že s ubúdajúcim obyvateľstvom mesto potrebuje cudzích ľudí, ktorí ho tak ochránia pred zánikom.

Dvojposchodové obydlia sú vybudované z červeno-ružového kameňa a zahŕňajú nádvoria, palmové záhrady a vchody s podlubiami. Z mesta je za jasného počasia vidieť aj sicílsku sopku Etna.

Zdroj: TASR

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.