Počúvať
Hity vášho života
Rádio Melody

Peter Nagy oslavuje! Od jeho prvého koncertu uplynulo už 35 rokov

Už je to 35 rokov – od prvého koncertu hudobnej legendy Petra Nagya. Ako čerstvo skončený vysokoškolák vtedy ešte netušil, že po niekoľkých rokoch amatérskeho hrania s gitarou vo vysokoškolských kluboch sa splní jeho muzikantský sen.

V januári 1984 odohral so skupinou Indigo svoj prvý koncert v Banskej Bystrici. Odvtedy ich absolvoval niekoľko tisíc.

V roku 1983 bola pesnička Petra Nagya Profesor Indigo na prvých priečkach všetkých československých hitparád – v českom Diskoslavíku, v televíznych hitparádach 5xP alebo Triangel. Preto bolo úplne prirodzené, že spevák pomenoval svoju skupinu podľa tohto megahitu. V novembri 1983 založil sprievodnú skupinu s názvom Indigo. Na burze usporiadateľov koncertov v Bratislave sa vtedy za jediný deň vypredalo rekordných 150 termínov koncertov.

„S kapelou Indigo sme boli všetci šťastní, že môžeme koncertovať skoro každý deň. Nikdy som nevnímal koncert tak, že je to práca. Aj keď riadna fuška to často je. Koncertovanie je o odovzdávaní pozitívnej energie. Hudba má tú užasnú schopnosť. Vždy mi záležalo na pesničkách, nikdy to nebol náhodný prúd slov, ktoré sa iba rýmujú. Každé slovo v mojich piesňach má svoj význam. A moje publikum to vie už od začiatku,“ hovorí Peter Nagy.

Dnes má Peter Nagy na konte desiatky hitov. Skladby Aj tak sme frajeri, S nohami na stole, Láska je tu s nami či So mnou nikdy nezostarneš doslova zľudoveli a spievajú si ich fanúšikovia niekoľkých generácií. Peter Nagy patrí medzi najúspešnejších spevákov slovenskej populárnej hudby 80. a 90. rokov 20. storočia. Na svojom konte má dve desiatky vydaných albumov, predaj ktorých presiahol dva milióny výliskov.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Zdroj: TASR; YouTube

Mobilná aplikácia rádia Melody

Rádio Melody a hity tvojho života aj v mobile! Aplikácia obsahuje možnosť "castovania" cez Google Chromecast.